Polska

Jak zginęła dziennikarka Ewa Żarska, która zajmowała się pedofilią? Są pierwsze spekulacje.

Facebook

W zeszły piątek odeszła znana dziennikarka śledcza Polsatu Ewa Żarska. Miała 45 lat. Znalezioną ją martwą w mieszkaniu w Łodzi. 

Już na samym początku pojawiły się spekulacje dotyczące jej śmierci. Natychmiast o jej rzekomym samobójstwie napisały „Gazeta Wyborcza” oraz „Super Ekspres”. Jednak nie wszyscy chcą w to wierzyć. 

Ewa Żarska wiedziała bardzo dużo i dotykała wielu tematów, które nikt inny nie chciał podjąć. Chodzi przede wszystkim o bezkarność pedofilów w naszym kraju. Poświęcała temu całe zawodowe życie. 

Jej najbardziej wstrząsające reportaże np. „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” czy książka o Mariuszu Trynkiewiczu, to nie wszystko. Dziennikarka była na tropie jeszcze innych przestępstw i niewyjaśnionych spraw. Czy ktoś jej chciał w tym przeszkodzić?

Żarska współpracowała także z programem „Państwo w Państwie”. Tam też wpadała na tropy korupcyjnych powiązań, nepotyzmu, bezkarności lokalnych elit. To mogło nie podobać się wielu osobom. 

– Zawsze była tam, gdzie działy się rzeczy ważne, często straszne i potrafiła świetnie je relacjonować. To był taki “natural born reporter” – wspomina koleżankę Bartosz Kurek, prezenter Polsat News.

Podobnego zdania jest Przemysła Talkowski, z którym pracowała. 

Sprawę śmierci dziennikarki bada Prokuratura Okręgowa w Łodzi. 

– Potwierdzam, że pani Ewa Żarska nie żyje. Zmarła w miejscu swojego zamieszkania. Przeprowadzono tam oględziny. Na obecnym etapie brak jest podstaw, aby mówić, że inne osoby przyczyniły się do jej śmierci. Sprawa jest badana – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Źródło: polsatnews.pl, gazetaprawna.pl  

Podobne artykuły
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej