InformacjeŚwiat

Już 100 tysięcy osób zmarło na świecie z powodu koronawirusa. W Bangkoku noworodki dostają osłony twarzy.

Noworodki w szpitalu w Bangkoku, Twitter

Takie dane podaje strona https://www.worldometers.info/coronavirus/ monitorująca informacje o przypadkach śmierci i zachorowań na całym świecie. Z najnowszych informacji wynika, że z powodu Covid-19 zmarło już 100.260 ludzi. Najwięcej we Włoszech – 18.849 i w USA – 17.919. Wirus jest już w prawie 200 krajach na świecie.

Na koronawirusa choruje obecnie 1.647.635 osób, 49.723  jest w stanie krytycznym. Są też dobre wiadomości, wyzdrowiało już 369.116 pacjentów.

Polska wg. serwisu jest na 27 miejscu na świecie pod względem liczby zachorowań – 5.955.

Republika Irlandii przedłużyła ograniczenia dotyczące koronawirusa do wtorku 5 maja – ogłosił w piatek premier Leo Varadkar. W Irlandii Północnej całkowita liczba zgonów związanych z koronawirusem wynosi obecnie 92. Z kolei Rosja odnotowała największy dzienny wzrost liczby przypadków koronawirusa z 1786 do prawie 12 000. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 94.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ostrzega przed drugą falą COVID-19 i wzywa do intensywnych testów. W stanie stwierdzono już ponad 160 000 potwierdzonych przypadków. W szpitalu w Bangkoku wprowadzono nietypowe zasady bezpieczeństwa – noworodki otrzymują tam mini osłony twarzy w celu ochrony przed Covid-19.

Do nietypowych wniosków doszli tez obserwatorzy zachorowań w USA i Wielkiej Brytanii. Okazało się, że koronawirus może być groźniejszy dla przedstawicieli mniejszości rasowych i etnicznych. Tak wynika z analizy badań przeprowadzonych przez niezależne podmioty w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. BBC podaje, że w Chicago siedmiu na dziesięciu zarażonych SARS-CoV-2 to ludność czarnoskóra. Z kolei w Zjednoczonym Królestwie 35 proc. krytycznych przypadków zakażenia koronawirusem stanowią osoby z mniejszości etniczych i rasowych.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej