InformacjeŚwiat

Już 20 tys. zakażonych koronawirusem w Szwecji. “To bardzo wysoka liczba” – mówi główny epidemiolog kraju.

Sztokholm, Wikipedia

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Szwecji przekroczyładziś 20 tys. W ciągu ostatniej doby przybyło 681 nowych przypadków Covid-19.

Szwedzkia Agencjia Zdrowia Publicznego poinformowała, że łącznie od początku pandemii testy wykazały obecność koronawirusa u 20 302 osób, 2 462 osoby zmarły a 1006 pacjentów wyzdrowiało.

“Ogółem w Szwecji mamy prawie 2,5 tysiąca zgonów w związku z koronawirusem. To jest bardzo wysoka liczba, jakiej nie odnotowaliśmy w przypadku żadnej innej choroby od dawna” – przyznał główny epidemiolog kraju Anders Tegnell, uważany za twórcę szwedzkiej liberalnej strategii walki z pandemią, informuje strona wnp.pl.

Oficjalnie główny epidemiolog twierdzi, że celem jego polityki nie jest nabycia przez społeczeństwo odporności, a zabezpieczenie możliwości służby zdrowia.

“Jeśli chodzi o intensywną opiekę, zauważamy tendencję do mniejszej liczby pacjentów. To czego się nie spodziewaliśmy, to bardzo długi okres leczenia, jakiego wymagają chorzy” – powiedział Tegnell an konferencji prasowej.

Wśród potwierdzonych w Szwecji przypadków koronawirusa, najwięcej odnotowano w regionie obejmującym Sztokholm (7,8 tys.). O ile sytuacja w stolicy powoli stabilizuje się, to wzrost liczby nowych zakażeń obserwuje się w innych częściach kraju – podaje wnp.pl.

Jedynymi obostrzeniami w Szwecji są: zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób i zakaz odwiedzin w szpitalach o domach opieki społecznej.

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej