Świat

Już co piąty Amerykanin jest bez pracy. 30 mln. osób zgłosiło się po zasiłek.

Nowy Jork

W ciągu tygodnia w USA przybyło 3,8 mln osób , które zgłosiły się po zasiłek dla bezrobotnych. Od początku epidemii koronawirusa po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już około 30 mln Amerykanów – ogłosiło w czwartek amerykańskie ministerstwo pracy. Jak komentuje Associated Press, tempo i skala zwolnień oznaczają, że zwolnienia objęły już sektory gospodarki, które nie były początkowo poszkodowane przez restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Bezrobocie objęło już około 18,4 proc. Amerykanów w wielu produkcyjnym.

Reuters podkreśla, że z każdym tygodniem liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych przekracza prognozy ekonomistów. Tym razem przewidywali oni, że miniony tydzień przyniesie 3,5 mln takich wniosków. Eksperci, do których zwróciła się agencja AFP, prognozowali, że liczba bezrobotnych wzrośnie w ubiegłym tygodniu o 3 mln.

W połowie marca minister finansów USA Steven Mnuchin powiedział Republikanom w Senacie – zabiegając o poparcie dla pakietu wspierającego gospodarkę – że bezrobocie w kraju może sięgnąć 20 proc.

Podobne artykuły
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej