InformacjePolska

Już możemy chodzić bez maseczek.

fot. Tomasz Teluk

Dziś jednorazowe maseczki będziemy mogli na zewnątrz zdjąć albo wyrzucić do kosza. Wchodzi w życie czwarty etap znoszenia obostrzeń, a wraz z nim brak konieczności zakrywania nosa i ust na zewnątrz, oczywiście pod warunkiem, że zachowamy dwumetrowy dystans od innej osoby.

– Generalnie ja uważam, że wszyscy i tak będziemy jednak się w jakiś sposób zabezpieczać, więc czy maseczka, czy rękawiczki, to i tak będzie jakiś element naszego codziennego życia – powiedziała telewizji TVS Agnieszka, mieszkanka Katowic.

Maseczki będziemy nadal musieli nosić w zamkniętych przestrzeniach. Na przykład w sklepach, galeriach handlowych, kinach czy kościołach.

– Zmiany wydają się niewielkie, ale faktycznie podniosą komfort zakupów. Przede wszystkim ta zmiana dotyczy zniesienia ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać i w całej galerii i w sklepach, w związku z tym tutaj jest większa dowolność i żadnych limitów nie ma. Zmiany dotyczą także strefy restauracyjnej – mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka.

Nie wszędzie zamiany zachodzą szybko. Na Śląsku, gdzie wciąż pojawia się spora liczba zakażeń, niektóre samorządy zawiesiły konsultacje w szkołach. Tak jest np. w Gliwicach.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej