InformacjeZdrowie

Już od przyszłego czwartku – obowiązkowe maseczki. Jakie wybrać? Podpowiadamy.

Dziennikarze RMF FM opublikowali opinię eksperta Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dra Tomasz Wołkowicza.

Zwraca on uwagę, że najlepsze są proste maseczki – papierowe, fizelinową czy materiałowe. Nie są one może bardzo szczelne, ale spełniają swą rolę. 

Z kolei droższe maseczki klasy FFP2 czy FFP3, występujące w wersjach z zaworkiem lub bez, są przeznaczone dla pracowników profesjonalnych, choć można stosować je także na codzień.

Ważne jest, aby maseczek nie dotykać, nie ściągać. Materiałowe natomiast – prać w 60 stopniach i prasować. Jednorazowe – obowiązkowo wyrzucać i utylizować. 

Na naszych stronach pokazujemy też jak robić maseczki samodzielnie. Obowiązujące nakrycie ust i nosa można także zrobić z chusty czy bandany. 

Źródło: RMF FM 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej