InformacjeZdrowie

Już od przyszłego czwartku – obowiązkowe maseczki. Jakie wybrać? Podpowiadamy.

Dziennikarze RMF FM opublikowali opinię eksperta Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dra Tomasz Wołkowicza.

Zwraca on uwagę, że najlepsze są proste maseczki – papierowe, fizelinową czy materiałowe. Nie są one może bardzo szczelne, ale spełniają swą rolę. 

Z kolei droższe maseczki klasy FFP2 czy FFP3, występujące w wersjach z zaworkiem lub bez, są przeznaczone dla pracowników profesjonalnych, choć można stosować je także na codzień.

Ważne jest, aby maseczek nie dotykać, nie ściągać. Materiałowe natomiast – prać w 60 stopniach i prasować. Jednorazowe – obowiązkowo wyrzucać i utylizować. 

Na naszych stronach pokazujemy też jak robić maseczki samodzielnie. Obowiązujące nakrycie ust i nosa można także zrobić z chusty czy bandany. 

Źródło: RMF FM 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej