GospodarkaInformacjePolska

Już za tydzień ruszy gospodarka!

20 kwietnia prawdodpobnie zostaną poluzowane obostrzenia, związane z pandemią koronawiursa – dowiedział się RMF FM. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy obecnie nie mogą pracować i obawiają się o swoją przyszłość.

Spłaszczenie się krzywej zachorowań, ograniczenie śmiertelności z powodu COVID-19 oraz niebezpieczeństwo długotrwałej recesji, skłaniają rząd do powolnego przywracania normalnego życia gospodarczego. 

Już w kolejny poniedziałek, z dużym prawdopodobieństwem, zostaną otwarte galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, zwiększy się dopuszczalna ilość kupujących w sklepach, także tych sprzedających odzież i inne artykuły. 

Jednak coś za coś. Wchodząc do centrum handlowego czy maleńkiego sklepu będziemy musieli być wyposażeni w rękawiczki i maseczki. Właśnie na tym będzie polegała zmiana. Nieustanne noszenie środków ochrony osobistej i trzymanie dystansu 2 metrów ma nas chronić w relacjach społecznych. 

Szczegóły zostaną podane w tygodniu po świętach, zapowiedział na minister zdrowia. Podobne sygnały dochodziły już wcześniej z innych resortów.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej