GospodarkaInformacjePolska

Już za tydzień ruszy gospodarka!

20 kwietnia prawdodpobnie zostaną poluzowane obostrzenia, związane z pandemią koronawiursa – dowiedział się RMF FM. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy obecnie nie mogą pracować i obawiają się o swoją przyszłość.

Spłaszczenie się krzywej zachorowań, ograniczenie śmiertelności z powodu COVID-19 oraz niebezpieczeństwo długotrwałej recesji, skłaniają rząd do powolnego przywracania normalnego życia gospodarczego. 

Już w kolejny poniedziałek, z dużym prawdopodobieństwem, zostaną otwarte galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, zwiększy się dopuszczalna ilość kupujących w sklepach, także tych sprzedających odzież i inne artykuły. 

Jednak coś za coś. Wchodząc do centrum handlowego czy maleńkiego sklepu będziemy musieli być wyposażeni w rękawiczki i maseczki. Właśnie na tym będzie polegała zmiana. Nieustanne noszenie środków ochrony osobistej i trzymanie dystansu 2 metrów ma nas chronić w relacjach społecznych. 

Szczegóły zostaną podane w tygodniu po świętach, zapowiedział na minister zdrowia. Podobne sygnały dochodziły już wcześniej z innych resortów.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej