PolskaRodzina

“Karta rodziny” podpisana przez Andrzeja Dudę. Co to takiego? Czy słusznie wzbudza kontrowersje?

Rodzina w górach, Pixabay

“Karta rodziny”, czyli zobowiązanie Andrzeja Dudy to wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT, wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie. To zbiór zasad, którymi, jak obecny prezydent zadeklarował, będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Karta zobowiązuje prezydenta do utrzymania wszystkich prorodzinnych programów, które zostały wprowadzone podczas jego prezydentury, i dbanie o ich rozwój.

Prezydent podkreślał, że wspieranie rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa jest gwarantowane konstytucyjnie. “Rodzina buduje społeczeństwo, a bez społeczeństwa państwo nie istnieje” – mówił Duda.

“Karta rodziny pokazuje właśnie te podstawowe elementy, w których ja zobowiązuję się chronić rodzinę jako taką i chronić interesy rodziny” – dodał. Prezydent zaznaczył, że rodzina jest osadzona w polskiej tradycji i jest elementem polskiego “kodu kulturowego”.

Jako pierwszy punkt “karty rodziny” wymienił politykę wsparcia finansowego dla rodzin. W tym kontekście wymienił funkcjonujące już programy – 500 plus, wyprawkę szkolną 300 plus oraz program Mama Plus. Przypomniał również swoją zapowiedź wprowadzenia bonu wakacyjnego w wysokości 500 zł na każde dziecko. Zapewniał także objęcie szczególną opieką rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami.

Andrzej Duda podkreślił, że obrona instytucji małżeństwa ma ogromne znaczenie dla stabilności i budowania sprawnie funkcjonującego, silnego państwa. “I tu proszę państwa przede wszystkim małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, zgodnie z zapisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Nie ma więc małżeństwa i nie będzie w żadnej innej postaci (…)wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny, to jedynie konstytucyjnie dopuszczalna forma. I to jest kwestia absolutna” – zaznaczył prezydent.

Dodał, że nie ma też jego zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. “Nie ma proszę państwa wątpliwości, że takie rozwiązanie nie może być wprowadzone. To jest obca ideologia. To jest zjawisko, które owszem pojawia się w innych państwach, ale wzbudza ono ogromne wątpliwości w różnych aspektach. I nie ma dzisiaj proszę państwa zgody na to, aby w jakiejkolwiek formule to mogło być wprowadzone w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące. Absolutnie zgody na to – przede wszystkim zgody z mojej strony – bo ja podpisuję się pod tymi postanowieniami – nie będzie” – zapewnił Duda. Prezydent mówił też o LGBT w kontekście prawo rodziców do decydowania w jakim duchu chcą kształcić i wychowywać swoje dzieci – powiedział Andrzej Duda.

Zobacz film “Inwazja”, usunięty z YouTube, link do filmu w artykule poniżej.

“Karta rodziny” jak można było przypuszczać wywołała komentarze kontrkandydatów Andrzeja Dudy do fotela prezydenckiego. Spośród rywali pierwszy głos w sprawie “Karty rodziny” zabrał Robert Biedroń. “Nie ma ideologii LGBT. Miłość to miłość” – napisał w mediach społecznościowych.

Kandydat KO Rafał Trzaskowski z kolei wyraził ubolewanie, że kiedy prezydent Duda i PiS mówią o ochronie rodziny, “to robią to w taki sposób, żeby przez cały czas jątrzyć i dzielić” “Jeżeli ludzie mi zaufają, to chciałbym być prezydentem wszystkich rodzin, nie tylko rodzin PiS-owskich, wszystkich rodzin w Polsce, ale również wszystkich singli, seniorów i osób samotnych, bo na tym właśnie polega misja prezydenta Rzeczpospolitej, żeby przede wszystkim łączyć, a nie dzielić, żeby budować wspólnotę” – stwierdził Trzaskowski.

Na koniec refleksja, którą znaleźliśmy na Twitterze.

źródła: wp, rmf24, Twitter

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej