KulturaPolska

Kazik prowokuje. Debile byli, są i będą. O mizernych kandydatach na prezydenta, niegroźnym wirusie i inwigilacji obywateli

Kazik Staszewski, Wikipedia

Kazik Staszewski, który ponownie zyskał rozgłos przez zamieszanie związane z piosenką “Twój ból jest lepszy niż mój” udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Jako publicysta rockowy wypowiada się w nim o wielu sprawach, które w ostatnich dniach i tygodniach zajmują Polaków.

Twierdzi, że nie wskazuje kandydata, który mógłby zastąpić na stanowisku prezydenta z bardzo prostego powodu. “Nie wskazuję, bo to jest mizeria straszna. Wszyscy oni są bardzo kiepscy, bez jakiejkolwiek wizji. Potrafią jedynie wtórować socjalnym pomysłom PiS-u, a nawet licytować je. Więc zagłosuję na wszystko jedno kogo. Ostatnio ktoś się mnie zapytał: a na Bosaka też? Odpowiedziałem: na bosaka też, i w butach też. Wszystko jedno. W drugiej rundzie to już mamy plebiscyt, a nie wybory” – twierdzi Staszewski.

Jeszcze ciekawiej się robi gdy Kazik wypowiada się na temat Szymona Hołowni. Zauważa, że “Szymon Hołownia również był 10 kwietnia na cmentarzu. Nawet początkowo się tym chwalił. Ale natychmiast ucichł i się schował, jak się rozpętało piekło z Jarosławem Kaczyńskim. To było jeszcze przed moją piosenką. No, świetny kandydat!”

Nie uważa, że historia (afera?) z listą przebojów Programu 3 przypomina czasy PRL-u. “Zupełnie nie. Poczułem tylko niezmierzalną głupotę decydentów z Trójki, którzy rozdmuchali sprawę i zrobili mi promocję. Każda władza ma w swoich szeregach nadaktywnych przydupasów, którzy próbują się przypodobać władzy i pokazać, że są bardziej papiescy od papieża. 30 lat temu miałem identyczną sytuację z inną piosenką” – przypomina Staszewski. “Myśmy nagrali z Kultem utwór ”45-89”. Ja tam nie śpiewałem, tylko były wgrane głosy różnych sekretarzy z PRL: Gomułka, Gierek, Jaruzelski. Wtedy też w Trójce znalazł się dyrektor o poziomie intelektualnym zbliżonym do obecnego dyrektora, który po jednym wyemitowaniu, zakazał puszczania tej piosenki, ponieważ był tam głos ówczesnego prezydenta Jaruzelskiego. I ten numer zniknął. Z kolei w latach 90. byłem ciągany po prokuraturach za piosenkę ”Jeszcze Polska…”, gdzie jest taki szlagwort: ”Coście sk.. uczynili z tą krainą”. I to nie z powództwa cywilnego, tylko z kodeksu karnego mnie przesłuchiwali. Próbowali się dowiedzieć, czy moim zamiarem było obrażenie narodu polskiego. Pani prokurator była tym zażenowana, ale sprawa nabrała biegu urzędowego i co bidula miała zrobić”.

“Więc debile są, byli i będą zawsze” – podsumowuje Kazik.

W sprawie covid -19 i zachowań rządu podczas padnemii lider Kultu zauważa, że “jest pełne niekonsekwencji. Liczba zachorowań rośnie, a maseczki zdejmujemy. Pandemia trwa i mam wrażenie, że się rozwija. Dwa dni temu było 500 zachorowań, a wcześniej było średnio po 200-300. Ale rozmrażać gospodarkę trzeba. Pojawił się całkiem niegroźny wirus, moim zdaniem stosunkowo mniej groźny niż Sars czy inne epidemie, które mieliśmy wcześniej. I co robią rządy? Sprawdzają na nas, jak działa system inwigilacji” – przekonuje Kazik. “System inwigilacji każdego z nas, poprzez choćby Google’a, ale też maszynerię wojskową, doszedł do takiego poziomu, że należało przetestować teraz, w obliczu zagrożenia tym niegroźnym wirusem, jak to się zachowuje w stosunku do ludzi w praktyce. Trzeba było sprawdzić, czy ludzie poddadzą się praktykom inwigilacyjnym, czy się będą słuchać. Czy w imię bezpieczeństwa będą chętni do oddawania coraz większych połaci swojej wolności w gestię państwa. I okazało się, że ludzie bardzo się boją o swoje bezpieczeństwo, więc dadzą sobie odebrać dużo wolności. Świat zmienił się w instrument globalnej kontroli rządów, państw, systemu babilońskiego – nazwijmy go po imieniu – nad obywatelem. I nie ma powrotu do tego, co było”.

Analiza tego, z czym mamy obecnie do czynienia przeprowadzona przez lidera Kultu nie jest optymistyczna, ale “sytuacja jest dziewicza, więc nie wykluczam możliwości, że ja się mogę bardzo grubo mylić” – zauważa Staszewski. “Nawet lekarze nie są pewni, jak to jest groźne. Ja też nie wiem, więc zachowuję wszelkie środki ostrożności, mimo że rząd luzuje. Nie zamierzam się pchać do większych skupisk ludzkich. Nie podaję dalej ręki i noszę maskę. Moja żona cały czas mi mówi, że trzeba myć ręce, nosić maseczkę, a windy nie można przywoływać kciukiem, tylko kluczem” – kończy Kazik. Warto zauważyć, że ”Kluczem przyciskaj windę” to jeden z utworów z nowej płyty Kazika. Nie można więc oprzeć się wrażeniu, że Kazik promuje swoimi wypowiedziami promuje nowy produkt. Trzeba przyznać, że czyni to konsekwentnie i dość prowokacyjnie. Próbuje być jednocześnie zwolennikiem i przeciwnikiem PIS, antycovidowcem i człowiekiem bojącym się wirusa. Przy okazji dodaje też coś dla antysystemowców podnosząc temat inwigilacji elektronicznej. Jak sam przyznaje, używa “używam internetu głównie do wysyłania mail i to raczej wszystko. Po prostu w tej kwestii jestem atechniczny. A i tak jestem inwigilowany, bo mam iPhone’a, kartę do bankomatu i używam czasem GPS-u”. Czyli, jak wynika z jego słów, być może nie przeczyta nawet wywiadu, którego udzielił.

źródło wp.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Kultura

Po kwarantannie w Miami, chce do domu. "Pandemia otworzyła mi oczy, zostaję w Polsce na stałe"

Sandra Kubicka spędzała kwarantannę w Stanach Zjednoczonych. Tłumaczy, że był to dla niej bardzo trudny czas. Wielotygodniowa separacja i brak możliwości bezpośredniego kontaktu z najbliższymi wywoływały w niej smutek. Sandra Kubicka miała jednak…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej