InformacjeŚwiat

Kim Dzong Un w stanie wegetatywnym a może już nie żyje? Mnożą się spekulacje na temat koreańskiego dyktatora.

Na świecie nie milkną spekulacje na temat stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. 

Kim Dzong Un nie żyje – takie informacje wyciekły do prasy i Internetu. Póki co, w Korei Północnej nikt nie potwierdza tych rewelacji. Tematu nie podchwyciła także na razie żadna duża agencja informacyjna. zachodnie agencje piszą jedynie o 250-metrowym, luksusowym pociągu należącym do Kim Dzong Una, który został uchwycony na zdjęciach satelitarnych w jego tajnej bazie wypoczynkowej Wonsan. Czyżby był na wakacjach? Dlaczego nie był widziany od dwóch tygodni?

15 kwietnia w Korei Północnej obchodzono 108. rocznicę urodzin założyciela tego państwa Kim Ir Sena. Jego wnuk nie brał udziału w uroczystościach – po raz pierwszy od przejęcia władzy w 2011 roku – co od razu wywołało lawinę spekulacji. Według południowokoreańskiej agencji informacyjnej, liczący prawdopodobnie 36 lat Kim Dzong Un 12 kwietnia przeszedł operację serca.

Informację o tym, że Kim Dzong Un nie żyje podała do wiadomości publicznej Qing Feng, wiceprezes Hong Kong Satellite Television. Pani Feng powołała się na anonimowe źródło. Rewelacje te potwierdza także telewizja KETK, która wyemitowała nawet specjalny materiał Południowokoreański dyktator zmarł w wieku 36 lat”.

W czwartek Chiny wysłały do Korei Północnej ekspertów w dziedzinie medycyny, mających pomóc w leczeniu Kim Dzong Una – twierdzi Reuters.

Japońska gazeta informuje, że dyktator jest w stanie wegetatywnym.Według anonimowych źródeł, do opieki nad przywódcą KRLD została wysłana przez sąsiednie Chiny ekipa lekarzy. 12 kwietnia Kim Dzong Un miał przeszejść operację serca, która zakończyła się wieloma komplikacjami. O kulisach pisze japoński tygodnik “Shukan Gendai”. Powołując się na jednego z chińskich lekarzy gazeta pisze, że 12 kwietnia północnokoreański lider udał się z wizytą na prowincję. W pewnym momencie złapał się za klatkę piersiową i padł na ziemię. Towarzyszący mu lekarz szybko zaczął go reanimować i towarzyszył mu w drodze do szpitala.

Jak donosi “Shukan Gendai”, przeprowadzający operację lekarz był bardzo zdenerwowany. Trzęsły mu się ręce, nie miał doświadczenia w operowaniu tak otyłych osób. Wprowadzenie rurki zajęło więc aż 8 minut. To doprowadziło do pogorszenia stanu przywódcy. Kim Dzong Un “zamienił się w warzywo”. Lekarze z Chin nie byli w stanie naprawić błędów północnokoreańskich kolegów.

Korea Północna nie podaje żadnych oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia swojego przywódcy.

W związku z tak licznymi plotkami o kondycji koreańskiego dyktatora w mediach już rozpoczęły się spekulacje, kto obejmie władzę w Korei Północnej w przypadku śmierci dyktatora. Według brytyjskiej ekspertki prof. Natashy Lindstaedt najbardziej prawdopodobną kandydatką jest siostra Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong. Wybór ten miałby zapewnić ciągłość komunistycznego rodu.

Wodzowie Korei nie są widziani ani przedstawiani mieszkańcom jako ludzie. Oni są bogami, którzy wszystko zmieniają na lepsze. Jeżeli Kim Jo Dzong obejmie władzę, również stanie się istotą boską i tak będzie pokazywana – twierdzi Lindstaedt.

Ponoć siostra dyktatora jest zdecydowaną zwolenniczką dalszego zbrojenia się Korei. Mówi się również, że rządy Kim Jo Dzong mogłyby okazać się nawet brutalniejsze niż za czasów jej brata.

Źródło: RMF, O2, Reuters, TVN24, WP

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej