InformacjeKultura

Weekend w kinie? To już możliwe

Kino samochodowe w Warszawie, fot. mat. prasowe

Dziś miłośnicy filmów nie muszą liczyć tylko na platformy streamingowe takie jak na przykład Netflix. Notabene w ciągu ostatnich trzech miesiącach serwis zyskał niemal 16 milionów nowych abonentów. W naszym kraju dla miłośników filmów pojawiła się nowa atrakcja. Znane nam, nomem omen z filmów, kina samochodowe. W Polsce ruszyło ich już co najmniej kilka.  W ten weekend otwierają się kolejne.

Multipleksy są zamknięte. Jak twierdzą ich właściciele, na razie nie opłaca się ich otwierać, ze względu na małe zainteresowanie publiczności. Nie ze względu na strach przed pandemią, tylko brak nowych filmów. Nowości nie dostarcza ani Hollywood, ani polskie studia filmowe. Dlatego pomysł otwarcia kin samochodowych wydaje się naprawdę znakomity.

W Warszawie takie kino rusza 5 czerwca na terenie Warszawskich Targów Expo XXI. Seanse w piątki, soboty i niedziele będą się odbywać o 21:30 i będą wyświetlane są na ogromnym diodowym ekranie. Organizatorzy zapewniają, że z każdego miejsca na postoju dobrze widać ekran, ale wyjaśniają, ze wjazd na teren kina jest możliwy już na godzinę przed seansem a kolejność przyjazdu określi, które miejsce się zajmie. Sprzedaż biletów prowadzona jest online, bilet zostanie wysłany na skrzynkę mailową. Nie trzeba go drukować, wystarczy pokazać go nam na swoim telefonie. W repertuarze na pierwszy weekend jest “7 psychopatów”, “Milczenie owiec” i “Parasite”.

W stolicy kinomanów mają przyciągnąć : atrakcyjna lokalizacja, ogromny ekran diodowy i strefa gastronomiczna z foof truckami, dla miłośników chrupania czegoś, np. pop cornu, w czasie seansu. 

We Wrocławiu kino działa przy Stadionie Wrocław. Kino na Dolnym Śląsku, jak twierdzą organizatorzy, dysponuje największym ekranem w Europie. Na seanse zaprasza w weekendy. W piątki i soboty dwukrotnie, o dwudziestej drugiej i pół godziny po północy. W niedziele jedynie o 22. Ścieżka dźwiękowa, jak we wszystkich tego typu kinach, płynie bezpośrednio do odbiorników samochodowych nastrojonych na odpowiednią częstotliwość podawaną przed seansem. Ostatnio we Wrocławiu pokazali „Iluzję 2”. Bilety kosztowały 50 złotych od pojazdu. 

Również na Górnym Śląsku i Zagłębiu ruszyły  kina dla zmotoryzowanych. W Chorzowie i Sosnowcu w weekendy można oglądać filmy pod chmurką, a organizatorzy pokazów już wiedzą, że tego rodzaju projekcje cieszyć będą się sporą popularnością. To dlatego, jak twierdzą, że w kinach samochodowych każdy siedzi w swoim pojeździe i zachowuje bezpieczną odległość od innych uczestników seansu. W Chorzowie kino działa na parkingu przy ulicy Cichej i co ważne wjazd jest bezpłatny. Ostatnio pokazano tam „La La Land”

Z problemami odbył się pierwszy seans kina samochodowego w Opolu. Seans rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem ze względu na korki. Tylu było chętnych żeby zobaczyć „Green Book” na plenerowym ekranie. Niestety w trakcie film lał deszcz, w związku z czym w każdym samochodzie musiały być włączone wycieraczki. To utrudniało oglądanie i słuchanie.  Na dodatek w trakcie seansu ze względu na silny wiatr, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego zawalił się ekran. Część z 250 samochodów opuściło teren projekcji.

Trzeba pamiętać, że seanse kina samochodowego są obarczone takim ryzykiem. Organizatorzy nie mają przecież wpływu na pogodę. W deszczowe lub wietrzne dni na razie fanom filmów pozostaje tylko własny ekran telewizora lub komputera. 

Pamiętajmy, że w tego typu kinach obowiązują też zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Widzowie powinni być zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem. Poza tym przy wjeździe na teren kina samochodowego, uczestnicy pokazu (za zgodą) powinni zostać poddani bezdotykowemu mierzeniu temperatury, przeprowadzanego przez obsługę kina. 

Źródło: Radio Piekary, Facebook, kino-samochodwe.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej