Informacje

Klienci nie mogą odzyskać pieniędzy od Ryanair, a firma zapowiada masowe zwolnienia. Czy to koniec tanich linii?

Perturbacje związane z pandemią koronawirusa zdemolowały rynek przewozów lotniczych. Większość połączeń została odwołana a maszyny okupują lotniskowe hangary. 

Nie cieszy to zarówno przewoźników, jak i ich klientów. Pasażerowie, którzy mieli rezerwacje na loty w ostatnich tygodniach nie mogą odzyskać pieniędzy za niezrealizowane loty. Zastanawiają się, czy w ogóle coś wskurają. 

Tak jest w przypadku linii Ryanair. Firma, co prawda przesyła klientom potwierdzenie, że lot się nie odbył, jednak na tym sprawa się kończy. Za każdym razem przy próbie wypełnienia formularza o zwrot gotówki pojawia się inny błąd – alarmują klienci firmy. Utrudniony jest także kontakt z przedstawicielami firmy. W rezultacie pasażerowie wciąż czekają na zwrot pieniędzy i nie są pewni , czy tak się stanie. 

Ryanair tłumaczy się przeciążeniem łączy, bowiem do systemu spływa niespotykana ilość reklamacji. Klienci nie chcą dzwonić na płatną infolinię, bowiem koszt połączenia może połknąć dużą część kwoty reklamacji. W rezultacie mamy pat. 

Tymczasem irlandzki przewoźnik informuje o masowych zwolnieniach. Pracę straci aż 15 proc. zatrudnionych, czyli ok. 3 tys. osób. Pracownicy muszą liczyć się także z obniżką pensji o 20 proc.  

Ryanair spodziewa się, że sytuacja nie wróci do normy aż do lata 2022 stąd potrzeba cięć. Z siatki połączeń na okres od kwietnia do czerwca, firma zrealizuje zaledwie 1 proc. zaplanowanych lotów. 

Źródło: yahoo.com 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej