InformacjeKultura

Kolejny festiwal w Polsce odwołany. Sprawdź czy chodzi o twój ulubiony.

Koncert, Internet

Organizatorzy Orange Warsaw Festival 2020 właśnie podjęli decyzję, że wydarzenie zostanie odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. 13. edycja Orange Warsaw Festival, zamiast w tym roku, odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2021 r. “Duża część tegorocznego programu powróci, a do tego pojawi się sporo nowych artystów. Bilety trafią do sprzedaży 1 czerwca br” – czytamy w komunikacie.

Koronawirus w Polsce zmienia plany wielu wydarzeń kulturalnych:

TVP oraz Miasto Opole zdecydowały, że 57. KFPP w Opolu zostanie przeniesiony. Odbędzie się w pierwszy weekend września. Pierwotnie festiwal miał się odbyć w dniach 5-8 czerwca. ” Szczegóły dotyczące organizacji tegorocznego Festiwalu zostaną podane w najbliższym czasie” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Koronawirus pokrzyżował również plany organizatorom tegorocznego Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, który planowany był w dniach 22-24 maja. Tegoroczne wydarzenie zostało odwołane a organizatorzy napisali w komunikacje – “Decyzję tę podjęliśmy zarówno w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kilkunastu tysięcy widzów, którzy oglądają Festiwal na widowni Opery Leśnej, jak i kilkuset naszych pracowników i współpracowników, którzy przygotowują i realizują imprezę. Obiecujemy jednak, że Polsat SuperHit Festiwal powróci do Opery Leśnej i do domów milionów telewidzów w przyszłym – i w co wierzymy lepszym – 2021 roku” .

W związku z zagrożeniem epidemicznym organizator Sunrise Festival 2020 – agencja MDT Production – podjął decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji imprezy na kolejny rok. Organizatorzy jednego z większych festiwali muzyki elektronicznej w Europie informują, że  choć zmieniają datę to dokładają wszelkich starań, by obecny line-up pozostał bez zmian. “Chcemy, by wszyscy artyści ogłoszeni do tej pory zagrali w Podczelu w 2021 roku. Wszystkie zakupione bilety zachowają ważność.” -czytamy w oświadczeniu. 

Wrocławski Festiwal 3-Majówka także się nie odbędzie. Bardzo wyczekiwane przez wrocławian i turystów trzydniowe święto muzyki na wrocławskiej Pergoli w tym roku się nie odbędzie z powodu zagrożenia epidemicznego. Ale organizatorzy nie załamują rąk i pocieszają fanów, że część koncertów (Sisters of Mercy, Apocalyptica, Peter Hook & The Light) udało się przełożyć na późne lato i wczesną jesień, a wtedy gwiazdy zagrają w Hali Stulecia. 

Odwołano festiwal w Jarocinie, Festiwal Aktivist, 25 Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT, Festiwal Kultury Żydowskiej 2020 , Festiwal Folkowy Nowa Tradycja, Lato z Radiem, Afryka Reggae Festiwal, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie … lista ciągnie się bez końca.

Organizatorzy tracą pieniądze a artyści tęsknią za publicznością. Patrycja Markowska napisała ostatnio na Facebooku : “Ciężko opisać słowami, jak tęsknie za koncertami. Dają one uczucie wolności i spełnienia. Koncerty online, choć teraz wspaniałe, nigdy nie zastąpią kontaktu z ludźmi.”  Od swojej strony dopiszę , i kontaktu na żywo z artystami i ich muzyką.

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej