Kościół

Koronawirus wpływa na życie religijne. Światowe Dni Młodzieży przełożone na 2023 r.

Internet

Papież Franciszek zdecydował o przełożeniu cyklicznych spotkań w ramach Światowych Dni Młodzieży. 

W związku z obecną sytuacją Ojciec Święty wraz z Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia przełożył o rok – poinformowała Konferencja Episkopatu Polski.  

Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie z czerwca 2021 r. przełożone jest na czerwiec 2022 r. Natomiast Światowe Dni Młodzieży, które miały się odbyć w Lizbonie w sierpniu 2022 r., odbędą się w sierpniu 2023 r.

Światowe Dni Młodzieży zostały zainicjowane przez św. Jana Pawła II w 1986 r. Odbywają się co dwa-trzy lata. Gromadzą miliony katolików w jednym miejscu równocześnie. To największa impreza masowa na świecie bijąca popularnością koncerty znanych gwiazd czy wydarzenia sportowe. W 1995 w Manili na Filipinach uczestniczyło 5 mln młodych ludzi. To rekord wszech czasów!

Dotychczas odbyło się 36 spotkań na poziomie światowym i diecezjalnym. Dwa razy w Polsce: w 1991 r. w Częstochowie i ze św. Janem Pawłem II oraz w 2016 r. w Krakowie wraz z papieżem Franciszkiem.

Watykan najwyraźniej uznał, że sytuacja nawet w przyszłym roku może być niepewna i masowe spotkania mogą być zagrożone. Dlatego zdecydowano o przełożeniu spotkania rodzin, co automatycznie skutkowało zmianą terminu cyklicznych dni młodzieży.

Źródło: episkopat.pl 

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej