Polska

Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki. Tomasz Kowalczewski odchodzi. Mann ostro krytykuje kandydaturę.

Kuba Strzyczkowski, Wikipedia

Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia – dowiedzielismy się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji. Na stanowisku zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który anteną kierował od listopada 2019 r. .

Po unieważnieniu głosowania “Listy przebojów Trójki”, z rozgłośnią rozstało się wielu znanych dziennikarzy, m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i Agnieszka Szydłowska. Część z nich wróci teraz do rozgłośni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do Trójki nie wróci Wojciech Mann. Mało tego, ostro krytykuje taką decyzję.

– Trochę mnie rozśmieszył pan tą informacją. Ale jest to oczywiście śmiech przez łzy. Ktokolwiek w takich warunkach przyjmuje propozycję szefowania Trójce, budzi moje wątpliwości – tak Wojciech Mann skomentował informację o powołaniu Kuby Strzyczkowskiego na stanowisko dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. Informację tę podał Press.

– W obecnej sytuacji najpierw musiałaby się oczyścić atmosfera na bardziej przejrzystą, żeby móc w ogóle myśleć o powrocie “starej” Trójki. O ile ten powrót w ogóle jeszcze jest możliwy – uzupełnił Mann.

Strzyczkowski na stanowisku dyrektora Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który anteną kierował od listopada 2019 r.  Dziennikarz pracował w Programie III Polskiego Radia od 1990 r. Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję “Zapraszamy do Trójki”, w ostatnim czasie w piątki. Z kolei od poniedziałku do czwartku Strzyczkowskiego można było usłyszeć w “Za, a nawet przeciw” (o godz. 12.05), pytał słuchaczy o opinię w ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej