Anty-COVID 19Informacje

Laureat Nagrody Nobla: koronawirus ma pochodzenie naturalne

Nietoperz, fot. Internet

Laureat Nagrody Nobla z 2018 r., Tasuku Honjo, odrzucił wszelkie spekulacje, które twierdzą, że wirus SARS-CoV-2 był „stworzony przez człowieka” lub „wykreowany” w laboratorium.

„Wskutek bólu, strat ekonomicznych i bezprecedensowego globalnego cierpienia, spowodowanego pandemią COVID-19 jestem bardzo zasmucony, że moje imię i nazwisko zostały wykorzystane do rozpowszechniania fałszywych oskarżeń i dezinformacji” – powiedział Honjo w oświadczeniu wydanym przez Uniwersytet w Kioto. 

Analiza porównawcza danych genomowych wykazała, że SARS-CoV-2 nie jest konstrukcją laboratoryjną ani celowo zmanipulowanym wirusem, niemniej plotki, że wirus SARS-CoV-2 został wynaleziony w laboratoriów wciąż przedostają się do mediów społecznościowych. 

„Na tym etapie, kiedy wszystkie nasze wysiłki są skierowane na leczenie chorych, konieczne jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się beznadziei i planowanie nowego początku. Dlatego przekazywanie bezpodstawnych twierdzeń dotyczących pochodzenia choroby jest niebezpieczne” – powiedział Honjo. 

Honjo jest obecnie zastępcą dyrektora generalnego i profesorem w Institute for Advanced Study na Uniwersytecie w Kioto w Japonii. W 1992 r. Honjo odkrył zaprogramowane białko śmierci komórkowej 1 (PD-1), kluczowego gracza w immunologii nowotworów. Odkrycia japońskiego immunologa utorowały drogę do zastosowania inhibitorów PD-1 w leczeniu raka u ludzi. 

Źródło: asianscientist.com 

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej