Kościół

Lawendowa mafia niszczy Kościół Katolicki od środka. Nowy film braci Sekielskich już dostępny.

Źródło: YouTube

Po sukcesie „Tylko nie mówi nikomu”, bracia Sekielscy postanowili nakręcić drugą część historii o chłopcach molestowanych przez księży pedofilów pt. „Zabawa w chowanego”. Pedofile wciąż są bezkarni i kryci przez swoich biskupów – uważają reżyserzy. 

W filmie przedstawionych jest kilka historii chłopaków molestowanych przez ks. Arkadiusza Hajdasza, który dopuszczał się przestępstw na parafiach w Pleszewie i Sycowie w diecezji Kaliskiej, a potem pracował jako kapelan szpitalny. 

Mimo, że bp kaliski Edward Janiak wiedział o zarzutach przeciwko podwładnemu, przenosił go z diecezji do diecezji. W tuszowaniu przestępstw mieli też uczestniczyć bp. wrocławski Jan Tyrawa oraz kardynał Henryk Gulbinowicz, sam oskarżany o molestowanie seksualne nastolatka (sprawa uległa przedawnieniu). 

W filmie wypowiadają się ks. Isakowicz-Zalewski, który przyznał, że spotkał się z problemem, gdy przebywał w Rzymie. – To jest lawendowa mafia. Mówiło się o tym „choroba rzymska”. Sugerowano mi, aby wieczorem zamykał drzwi od środka – mówi ksiądz. 

Z kolei publicysta Tomasz Terlikowski uważa, że w Kościele funkcjonuje układ lawendowej mafii, który ma tuszować grzech. Gdy w USA zdjęto parasol ochronny nad księżmi, ofiary otrzymały gigantyczne odszkodowania. 

To nie jest Kościół Ewangelii. Tę patologię trzeba wypalić gorącym żelazem, bez litości, bez taryfy ulgowej oraz pociągnąć do odpowiedzialności biskupów, którzy kryli przestępców. 

Cały film można obejrzeć tutaj:

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej