KościółŚwiat

Lider Black Lives Matter nawołuje do… niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”

Zdjęcie ilustracyjne, Protesty w Ferguson w sierpniu 2014 roku / By Loavesofbread - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34803324

Liderzy ruchu Black Lives Matter nie tylko nie potępiają aktów wandalizmu, mających miejsca w USA, ale i je popierają. Wybijane szyby w sklepach, palone samochody i dewastowane pomniki amerykańskich bohaterów jednak nie wystarczą. Shaun King – jeden z przywódców Black Lives Matter – stwierdził, że… “wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”. W jego ocenie “stanowią one rażącą formę białej supremacji”.

Od końca maja trwają demonstracje spowodowane zabiciem przez policję w Minneapolis czarnoskórego George’ Floyda. Demonstracje odbywają się też pod Białym Domem. Skandowane są antyrasistowskie, antyprezydenckie i antypolicyjne hasła.

Po zmroku, pokojowe za dnia, demonstracje przeradzały się czasem w zamieszki. Dochodziło do plądrowania sklepów. Od dwóch tygodni manifestacje w Waszyngtonie były pokojowe i stopniowo słabły.

Na fali protestów, w USA dewastowane i obalane są pomniki europejskich zdobywców, postaci z czasów kolonialnych i postaci posądzanych o rasizm. Demonstrujący przed Białym Domem próbowali wczoraj przy pomocy lin obalić pomnik Andrew Jacksona, siódmego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zapobiegła temu interwencja policji. Wcześniej zniszczony został pomnik Tadeusza Kościuszki. Ofiarą lewackich barbarzyńców padł też posąg św. Junipera Serry – założyciela San Francisco. Czy teraz przyszedł czas na niszczenie kościołów i figur religijnych?

Shaun King stwierdził na Twitterze, że… “wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”.

“Stanowią one rażącą formę białej supremacji. Stworzone jako narzędzia opresji. Rasistowska propaganda. Powinny wszystkie runąć”

– stwierdził.

Źródło: www.Niezalezna.pl

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej