KościółŚwiat

Lider Black Lives Matter nawołuje do… niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”

Zdjęcie ilustracyjne, Protesty w Ferguson w sierpniu 2014 roku / By Loavesofbread - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34803324

Liderzy ruchu Black Lives Matter nie tylko nie potępiają aktów wandalizmu, mających miejsca w USA, ale i je popierają. Wybijane szyby w sklepach, palone samochody i dewastowane pomniki amerykańskich bohaterów jednak nie wystarczą. Shaun King – jeden z przywódców Black Lives Matter – stwierdził, że… “wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”. W jego ocenie “stanowią one rażącą formę białej supremacji”.

Od końca maja trwają demonstracje spowodowane zabiciem przez policję w Minneapolis czarnoskórego George’ Floyda. Demonstracje odbywają się też pod Białym Domem. Skandowane są antyrasistowskie, antyprezydenckie i antypolicyjne hasła.

Po zmroku, pokojowe za dnia, demonstracje przeradzały się czasem w zamieszki. Dochodziło do plądrowania sklepów. Od dwóch tygodni manifestacje w Waszyngtonie były pokojowe i stopniowo słabły.

Na fali protestów, w USA dewastowane i obalane są pomniki europejskich zdobywców, postaci z czasów kolonialnych i postaci posądzanych o rasizm. Demonstrujący przed Białym Domem próbowali wczoraj przy pomocy lin obalić pomnik Andrew Jacksona, siódmego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Zapobiegła temu interwencja policji. Wcześniej zniszczony został pomnik Tadeusza Kościuszki. Ofiarą lewackich barbarzyńców padł też posąg św. Junipera Serry – założyciela San Francisco. Czy teraz przyszedł czas na niszczenie kościołów i figur religijnych?

Shaun King stwierdził na Twitterze, że… “wszystkie malowidła ścienne i witraże przedstawiające białego Jezusa i jego europejską matkę oraz ich białych przyjaciół również powinny runąć”.

“Stanowią one rażącą formę białej supremacji. Stworzone jako narzędzia opresji. Rasistowska propaganda. Powinny wszystkie runąć”

– stwierdził.

Źródło: www.Niezalezna.pl

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej