GospodarkaInformacje

Ludzie nie wytrzymują i wychodzą na ulice. Protesty przeciw obostrzeniom.

W wielu miejscach na świecie odbyły się protesty przeciw działaniom rządów w kwestii koronawirusa. Obywatele mają dość nie tyle ograniczenia ich wolności, lecz po prostu obawiają się o swoją przyszłość.

Miliony firm straciło możliwość zarobkowania a pracownicy zostali wyrzuceni na bruk. Są też branże, gdzie pomoc państwowa jest niewielka. Ludziom trudno pogodzić się z obecną sytuacją. 

W weekend odbyły się protesty w centrum Berlina. Musiała interweniować policja. 

Protestujący trzymali w dłoniach białe róże – symbol oporu przeciw nazistom. Podczas przepychanek z policją zatrzymano aż 100 protestujących. Niemcy są krajem, który chyba najlepiej radzi sobie z pandemią. Świadczy o tym największa w świecie liczba wyleczonych. 

Na Ukrainie z kolei demonstrowano w Zaporożu. Sprzedawcy nie chcieli się zgodzić na zamknięcie lokalnego targowiska. 50 przedsiębiorców, którzy handlują mówili, że ograniczenie ich praw jest nielegalne i niekonstytucyjne. Zwracali też uwagę, że supermarkety mogą działać normalnie, chociaż są bardziej niebezpieczne, z punktu widzenia sanitarnego. 

W USA pod kapitolem w stanie Michigan demonstrowali uzbrojeni mieszkańcy. Nie podobają im się obostrzenia oraz to, że wskutek nich tracą pracę i źródło utrzymania. Stany Zjednoczone są krajem, który najbardziej traci gospodarczo, a liczba bezrobotnych zwiększyła się o kilka milionów już w pierwszych dniach pandemii. 

Do protestów doszło także w ten weekend w Katowicach. Protestowali przedsiębiorcy, którzy zarzucali rządowi, że Tarcza Antykryzysowa nie spełnia ich oczekiwań. W akcji wzięło udział ok. 350 osób. Interweniowała policja, która zarzuciła organizatorom nielegalne zgromadzenie naruszające obecne przepisy sanitarne. 

Źródło: Twitter, kresy24.pl, o2.pl, rmf24.pl 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej