InformacjePolska

Maciej Stuhr o wyborach prezydenckich: „niech se sami ogłoszą Dudę królem Polski, razem z Jezusem Chrystusem”.

Maciej Stuhr na Przystanku Woodstock, Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0

Popularny aktor znowu szokuje. W rozmowie z Mikołajem Lizutem w TOK FM odniósł się do obecnej sytuacji w Polsce i planowanych na przyszły miesiąc wyborów korespondencyjnych. Tradycyjnie przedstawił pryncypialne opinie.

– Myślę, że na szczytach władzy, choć obym się mylił, jest totalna panika i pożar w burdelu (…). Wszystko wskazuje na to, że czeka nas ekonomiczna katastrofa o nieznanym jeszcze zasięgu i skutkach – powiedział Maciej Stuhr.

Odnośnie wyborów prezydenckich, aktor uważa, że nikogo nie interesują one w Polsce.

– Naprawdę kogoś to w ogóle w dzisiejszych czasach interesuje, kogo się wybierze, w którym dniu i tak dalej? Przecież my musimy zadbać o zdrowie naszych dzieci, naszych rodziców. Musimy wiedzieć, czy będzie nas stać na chleb jutro – stwierdził Stuhr. – Tymczasem my wałkujemy codziennie jakiś aberracyjny pomysł prezesa Polski. Groteskowe to jest wszystko – dodał aktor.

Na koniec odniósł się do terminu wyborów oraz do kwestii ich bezpiecznego przeprowadzenia. Stwierdził, że rządzący zarażą ludzi. 

– Niech nie robią tych wyborów, bo zarażą ludzi. Niech se sami go [Andrzeja Dudę – red.] ogłoszą królem Polski, razem z Jezusem Chrystusem, to będzie najlepiej. Nikt wtedy tego nie podważy. Takie mam przemyślenia – podsumował gość stacji. 

Źródło: tokfm.pl  

Podobne artykuły
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej