Polska

Maseczka na poczcie wyprzedana w 26 minut. Gdzie kupić maseczki i ile kosztują ?

Poczta Polska wprowadziła do swojego e-sklepu maseczki wielorazowego użytku. Zaraz po wprowadzeniu produktu, został on wyprzedany. Klienci musieli więc czekać na kolejną dostawę, która zniknęła ze sklepu w ciągu 26 minut – czytamy na portalu https://www.wiadomoscihandlowe.pl/. 5 sztuk kosztuje 49,95. Sklep zapowiada, że kolejna dostawa produktu przewidziana jest na piątek.

Nie wiadomo jak sprawa wygląda w sklepach, które deklarują, że maseczki sprzedają. Teoretycznie Biedronka oferuje obecnie trzy rodzaje maseczek ochronnych : dzianinowe z jonami srebra ( 3 szt, po 14,99), z włókniny ( 10 szt. po 49,99) i wielorazowego użytku ( 3 szt. po 11,99) . Wszystkie maseczki pochodzą od polskich dostawców. Jak zapewnia sieć ich “dostępność w poszczególnych sklepach będzie zależeć od lokalnego zapotrzebowania”. Jednocześnie deklaruje, że “ściśle monitoruje zapasy tych produktów, tak by w miarę możliwości zapewnić dostępność jakichkolwiek maseczek we wszystkich sklepach.”

Żabka informuje, że sprzedaje maseczki ochronne po cenie produkcji, jak zapewnia, bez zysku. Cena jednej maseczki w 10-paku to 1,62 zł . 16 kwietnia br. maseczki pojawią się we wszystkich sklepach w całej Polsce, ale jak długo będą leżały na półkach? Być może dostępność zapewni limitowana sprzedaż –  jedna paczka z maseczkami na klienta. Sieć zapowiada, że kolejna dostawa pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu. Dodatkowo sieć przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali.

Carrefour jest kolejną siecią spożywczą, która sprzedaje maseczki ochronne, ale tylko w internecie. 10 sztuk jednorazowych, trójwarstwowych maseczek kosmetycznych kosztuje 49,99 zł. W ofercie pojawiła się również certyfikowana maseczka ochronna KN95, z certyfikatami EN 149 FFP2 i CE – jedna sztuka kosztuje 34,99. To cena promocyjna, która ma obowiązywać do 26 kwietnia.

Maseczki można też kupić w automatach stojących na ulicach miast. Pojawiły się już takie w Warszawie, Krakowie czy Toruniu. Codziennie pojawiają się kolejne. Przed świętami było ich osiem, teraz jest kilkanaście, do jutra będzie około 20. Maseczki w Warszawie i Krakowie kosztują w automacie 8 zł 80 gr. W Toruniu są nieco tańsze – kosztują 5 zł.

W aptekach dostanie maseczki podobno graniczy z cudem. Albo będzie się miało szczęście i trafi się akurat na dostawę albo nie. Apteki szukają produktów u różnych dostawców i często podnoszą ceny. Średnio ceny masek ochronnych w aptece kształtują się od około 5 złotych za maski jednorazowe, poprzez około 10 złotych za maskę do pięciokrotnego użytku, aż do ponad 40 zł. za maskę wielorazową z jonami srebra.

W ostatnich dniach maseczki wróciły do sprzedaży również na Allegro i OLX. Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu uchylił bowiem zakaz, który wprowadzono miesiąc temu. Paulina Rezmer z OLX poinformowała w tvn24bis.pl, że po zniesieniu zakazu, na platformie pojawiło się ponad 6 tysięcy ogłoszeń dotyczących maseczek oraz środków ochrony osobistej.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej