InformacjeKultura

Matrix po raz czwarty

matrix, kod

Powstaje czwarta część kultowej serii science fiction. 21 maja 2021 roku “Matrix 4″trafi do kin. Fabuła powstającego filmu jest oczywiście otoczona tajemnicą. Wiadomo, że do swoich ról z pierwszych trzech części filmu powrócą Keanu Reeves oraz Carrie-Anne Moss. Oboje właśnie rozpływają się w zachwytach nad scenariuszem napisany przez Lanę Wachowski, Davida Mitchella oraz Aleksandara Hemona.

“Lana Wachowski napisała piękny scenariusz i równie wspaniałą historię. To jedyny powód, dla którego zdecydowałem się na udział w filmie. Moim zdaniem ta historia ma coś ważnego do powiedzenia i każdy wyciągnie z niej coś dla siebie” – powiedział Keanu Reeves w wywiadzie dla magazynu “Empire”.

W podobnych słowach o scenariuszu filmu “Matrix 4” wypowiada się dla “Empire” Carrie-Anne Moss. “Kiedy ten scenariusz trafił do mnie z całą jego niesamowitą głębią, nieskazitelnością i najwyższym kunsztem, jaki można sobie wyobrazić, pomyślałam, że to prawdziwy dar. Byłam nim bardzo podekscytowana” – mówi aktorka, która w poprzednich filmach serii wcieliła się w postać Trinity.

Wytwórnia Warner Bros. ma nadzieję, że zdjęcia do nowej odsłony “Matriksa” uda się wznowić na początku lipca. Przypomnijmy, gubernator stanu Kalifornia właśnie umożliwił filmowcom pracę nad filmami znosząc ograniczenia wprowadzone na czas pandemii.

Film będzie tym razem realizowany w Berlinie. W tym mieście filmowcy mają do dyspozycji nowoczesna studia do kręcenia efektów specjalnych. realizowano już tam m.in. “Tożsamość Bourne’a”.

Zdjęcia do czwartej części Matrixa rozpoczęły się na początku lutego w San Francisco. W połowie marca ekipa miała przenieść się do Berlina, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że prace nad filmem zostały zawieszone. Jak dowiedział się serwis Variety, wstępnie zaplanowano, że zdjęcia realizowane w stolicy Niemiec ruszą 6 lipca. Później ekipa przeniesie się do Chicago.

Film ma trafić na ekrany kin 21 maja przyszłego roku. Wytwórnia Warner Bros. odpowiedzialna za produkcję, jak na razie, nie informowało o tym, by jego premiera miała zostać przesunięta.

Za reżyserię, tak jak pierwszych trzech części kultowej serii, odpowiada Lana Wachowski, która jest też współautorką scenariusza. Na ekranie ponownie zobaczymy Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity. Do obsady dołączyli inni znani z dużego ekranu aktorzy i aktorki, m.in. Jada Pinkett Smith, Priyanka Chopra i Neil Patrick Harris.

źródło: PAP

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej