InformacjePolska

Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polską dolinę cyfrową.

Microsoft, Polska dolina cyfrowa

Celem inwestycji jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Będzie to największa dotychczasowa inwestycja technologiczna w Polsce. Microsoft planuje m.in. otwarcie w naszym kraju nowego regionu centrum przetwarzania danych.  Ale to nie pieniądze są najważniejsze, a wiedza i doświadczenie amerykańskiego koncernu – komentują eksperci.

Firma Microsoft podpisała porozumienie o współpracy z polską Chmurą Krajową, stworzoną przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju. Chodzi o wsparcie lokalnych organizacji w procesie ich transformacji cyfrowej i innowacjach. Umowa przewiduje w szczególności wykorzystanie możliwości nowego regionu centrum danych na rzecz polskich instytucji publicznych i przedsiębiorstw z najważniejszych sektorów, takich jak administracja rządowa, ochrona zdrowia, edukacja, produkcja, handel detaliczny, energetyka oraz finanse i ubezpieczenia. Partnerstwo Chmury Krajowej i Microsoftu pomoże zrealizować wizję Polskiej Doliny Cyfrowej.

-Głęboko wierzę, że inwestycja Microsoft w Polsce będzie ważna dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i systemu edukacji oraz umożliwi im cyfrową transformację i wdrożenie nowych standardów pracy – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki i dodał: – Naszym nadrzędnym celem jest przyspieszenie transformacji Polski w technologiczny hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Premier zaznaczył, że inwestycja Microsoftu to element odpowiedzialnego rozwoju kraju. – Świetni programiści i administratorzy znajdą pracę przy atrakcyjnych projektach w Polsce, przez co wizja opuszczenia kraju będzie dla nich mniej kusząca. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się oczywiście przez Microsoft Teams, usłyszałam mnóstwo pochwał, skierowanych do polskich pracowników IT.

Microsoft wspomaga przedsiębiorców w Polsce od 30 lat i ma ponad 6 tysięcy partnerów w naszym kraju. Z jego rozwiązań korzystają między innymi Żabka, SGH, Polpharma, Tauron i Ministerstwo Finansów. To dzięki możliwościom chmury Microsoftu możemy korzystać z aplikacji lokalnego sklepu, wysłać e-PIT przez internet (albo nie wysyłać – dzięki chmurze rozliczenie jest automatyczne), a studenci SGH mogą zdalnie obronić pracę dyplomową przez Microsoft Teams.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej