InformacjeŚwiat

Międzynarodowa gwiazda złożyła wniosek o nadanie rosyjskiego obywatelstwa

Obraz Michael Siebert z Pixabay

Wszyscy pamiętają zapewne słynną sprawę nadania rosyjskiego obywatelstwa francuskiemu aktorowi Gerardowi Depardieu, który bez żenady mówił, że jego ojciec był komunistą i słuchał radia Moskwa więc Rosja to część jego kultury. Teraz kolejna gwiazda, tym razem latynoska, chce być Rosjanką.

Natalia Oreiro, Wikipedia

Piosenkarka Natalia Oreiro złożyła wniosek o nadanie rosyjskiego obywatelstwa. Urugwajska gwiazda powiedziała, że zaproponowano jej to w ambasadzie rosyjskiej w Argentynie.

„Tak dużo podróżuję i mam tyle powiązań z Rosją, że zapytali mnie, czy nie chciałabym tego sformalizować. Powiedziałam, że to dla mnie zaszczyt” – mówi gwiazda. Dodała, że złożyła już wniosek o nadanie rosyjskiego obywatelstwa. Jest on na etapie rozważania.

Piosenkarka przypomniała, że wszystko zaczęło się rok temu od żartu na antenie programu „Evening Urgent”. – Powiedziałam, że nie mam wątpliwości, że Putin powinien dać mi obywatelstwo. Powiedziałam to jako żart, a nie jako prośbę, aby tak się stało, ale oczywiście bardzo chciałbym uzyskać obywatelstwo rosyjskie – zaznaczyła piosenkarka.

Gwiazda, która zyskała sławę dzięki roli w argentyńskim serialu „Zbuntowany Anioł”, od 2001 r. regularnie odwiedza Rosję. W 2018 r. piosenkarka nagrała utwór „To Russia with Love”, który zadedykowała swoim rosyjskim fanom.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza międzynarodowa gwiazda, która z niewiadomych powodów decyduje się na taki krok. W 2013 roku słynny był przypadek francuskiego aktora Gerarda Depardieu, któremu przyznano obywatelstwo rosyjskie. Wyjaśniano wówczas, że znany aktor zasłużył się dla kultury i kinematografii rosyjskiej. Sam aktor wyjaśniał,że “uwielbia Rosję, jej pisarzy, historię oraz ludzi rosyjskich”. “Mój ojciec był swego czasu komunistą i słuchał Radia Moskwa. To także część mojej kultury” – mówił Depardieu.

Niedługo potem obrończyni praw zwierząt i słynna aktorka Brigitte Bardot zapowiedziała, że poprosi władze Rosji o obywatelstwo, jeśli w Lyonie dojdzie do uśpienia dwóch chorych słoni. Na zapowiedziach się skończyło.

W 2016 roku amerykańska gwiazda filmowa Pamela Anderson nagle oświadczyła na konferencji prasowej w Moskwie: “Odczuwam wspólnotę z ludźmi i kulturą Rosji, ponieważ mam rosyjskie korzenie ze strony krewnych matki” Aktorka “Słonecznego patrolu” dodała zaraz potem: “Mam kanadyjski i amerykański paszport. Dlaczego nie mogłabym mieć także rosyjskiego?” Oczywiście okazało się to tylko czczym gadaniem i zagraniem pod publiczkę.

W 2018 roku z kolei włoska gwiazda filmowa Ornella Muti powiedziała, że chciałaby uzyskać rosyjskie obywatelstwo. – Mam mieszkanie w Moskwie i rosyjską legitymację rezydenta, ale nie mam rosyjskiego paszportu – mówiła w rozmowie z agencją TASS. – Chciałabym otrzymać obywatelstwo rosyjskie, dlaczego nie? – powiedziała Muti. Aktorka zasłynęła tym, że w 2019 roku została prawomocnie skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu i 500 euro grzywny za to, że udając chorą odwołała swój występ w teatrze po to, by wziąć udział w uroczystej gali z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Sprawa dotyczyła zdarzenia z 2010 roku, gdy Muti poleciała do Petersburga na galę dobroczynną z udziałem Putina i amerykańskiego aktora Kevina Costnera.

Źródło: TASS, TVP Info

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej