Informacje

Minister zdrowia podał prawdopodobną datę otwarcia salonów fryzjerskich i restauracji.

Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

 -Gastronomia w sposób bezpieczny, na wolnym powietrzu, przy zachowaniu dystansu – możemy powoli do tego wracać – ocenił szef resortu zdrowia w internetowej części rozmowy Radia Zet.

Odnosząc się zaś do możliwego terminu otwarcia salonów fryzjerskich i tego, czy nastąpi to 18 maja, Szumowski powiedział, że “jest taka duża szansa”.

– To mogę zdradzić – fryzjerzy, kosmetyczki, ten obszar usług – jest prawdopodobieństwo duże, że będzie to od najbliższego poniedziałku – powiedział.

Dopytywany, czy to oznacza, że od poniedziałku restrykcje zostaną poluzowane i będą mogły także działać ogródki restauracyjne, minister Łukasz Szumowski odparł, że ustalenia zostaną przekazane na konferencji prasowej. – Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem w KPRM, ogłaszać wcześniej samemu – dodał Łukasz Szumowski.

Rzecznik rządu Piotr Müller podał we wtorek w TVP1, że w środę powinien zostać ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń. Zaznaczył, że szczegóły zostaną uzgodnione na wtorkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej