InformacjePolska

Ministrowi zdrowia grożono śmiercią. Łukasz Szumowski będzie miał ochronę SOP

Minister Łukasz Szumowski, Internet

Szef resortu spraw wewnętrznych zdecydował się na przyznanie ministrowi zdrowia ochrony, ponieważ Szumowski od kilku dni dostaje groźby przesyłane są za pośrednictwem poczty elektronicznej na służbową skrzynkę, ale także dostaje je na prywatny numer telefonu.

Ministrowi grożono śmiercią. Treść tych informacji, w których ktoś zapowiada użycie broni przeciw Szumowskiemu jest na tyle poważna, że po zawiadomieniu Mariusza Kamińskiego, zapadła decyzja, by chronić ministra zdrowia.

Kolejna sprawa to wulgarne, obraźliwe dla Szumowskiego napisy, które pojawiły się na murze Ministerstwa Zdrowia. Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa mają zacząć chronić szefa resortu zdrowia od jutra.

Janusz Cieszyński poinformował, że do prokuratury zostanie zgłoszona sprawa dot. akcji plakatowej dotyczącej ministra zdrowia Łukasza Szumowskiemu. Chodzi o obraźliwe plakaty “Ewangelia wg Łukasza Sz.”, które pojawiły się na kilku warszawskich przystankach w nocy z czwartku na piątek i były wymierzone w ministra zdrowia. Jak zaznaczył, to “hejterska akcja zamieszczona na plakatach należących do Agory, które uderzały w dobre imię ministra Szumowskiego i jego rodziny”

Chcemy się dowiedzieć, kto stoi za akcją hejtu wymierzoną w ministra Szumowskiego i Ministerstwo Zdrowia– mówił podczas konferencji prasowej wiceminister Cieszyński.

źródło: rmf

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej