Dzieci/WychowanieRodzina

Przyjmij wyzwanie i zrób coś społecznego dla innych – młodzież kontra koronawirus.

#Contra19, materiały promocyjne

W dobie walki z koronawirusem główne zalecenie dla młodych to #zostańwdomu. W efekcie młodzi siedzą w domu, często z nudów docierają do końca Internetu i czują smutek, niezadowolenie, że nie mogą zrobić nic sensownego. A chcieliby, podobnie jak każdy Polak, by negatywne skutki koronawirusa były jak najmniejsze. Dlatego zainicjowaliśmy akcję #CONTRA19 – mówi Paula Bruszewska prezes inicjatora akcji czyli Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Fundacja, mająca kontakt z tysiącami młodych, którzy biorą udział w organizowanej przez nią od 6 lat olimpiadzie z projektów społecznych, zachęca w ten sposób młodych do stanięcia w kontrze do COVID-19. Partnerem merytorycznym jest GovTech Polska.

Żeby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.contra19.org, gdzie można wylosować wyzwanie, które później się realizuje, a następnie zachęca swoich znajomych do tego, by zrobili to samo. Wśród wyzwań są m.in.: Wesprzyj lokalsa – na rzecz lokalnych biznesów, Przeżyj to w piżamie – wsparcie kultury, E-domóweczka – podtrzymanie relacji i życia towarzyskiego. Co ważne, wszystkie wyzwania młodzież może wykonać bez wychodzenia z domu, bez pieniędzy, a nawet, jak zapewnia organizator, bez ruszania się z kanapy.

– Wyobraźmy sobie, że każda z 1,7 mln młodych osób wylosuje z nami wyzwanie i zadzwoni do trzech osób, które mogą czuć się teraz najbardziej samotnie. Można szybko policzyć, ile osób może poczuć się lepiej w tej trudnej sytuacji dzięki tylu małym gestom ze strony młodzieży. Wyzwań tego typu jest znacznie więcej, więc w sumie gra toczy się o dużą pulę dobrej energii w dobie koronawirusa – podkreśla Paula Bruszewska.

Podobne artykuły
Dzieci/WychowanieInformacje

Co wasze dzieci robią online? To może być niebezpieczne

Nowa Zelandia postanowiła zwiększyć świadomość swoich mieszkańców wtemacie zagrożeń, naktóre wsieci natknąć się mogą młodsi użytkownicy. Kampania zrobiona została jednak ztakim wyczuciem, poczuciem humoru, brakiem…
Zobacz więcej
PolskaRodzina

"Karta rodziny" podpisana przez Andrzeja Dudę. Co to takiego? Czy słusznie wzbudza kontrowersje?

“Karta rodziny”, czyli zobowiązanie Andrzeja Dudy to wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT, wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie. To zbiór zasad, którymi, jak…
Zobacz więcej
RodzinaRozrywka

QUIZ - Kto w Twojej rodzinie nosi spodnie? Sprawdź to

18 Created on June 10, 2020 By RK Kto jest głową Twojej rodziny? W każdej rodzinie…
Zobacz więcej