Kultura

Musicie to zobaczyć! 732 muzyków oraz 16 gwiazd wspólnie wykonało „Co mi Panie dasz” Bajmu. Rewelacja to mało powiedziane.

Muzycy Adama Sztaby, facebook

To wykonanie przejdzie do historii polskiej muzyki. Mamy do czynienia z chyba najbardziej spektakularnym wydarzeniem muzycznym w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nie było, aż trudno uwierzyć, że realizacja tak skomplikowanego projektu trwała tylko … 6 dni. 732 muzyków oraz 16 gwiazd wspólnie wykonało „Co mi Panie dasz” Bajmu. Każdy wykonawca nagrywał swoja partie osobno w domu. Osobą, która spoiła wszytsko w całość jest znany dyrygent i aranżer Adam Sztaba.

-Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego – pisze Sztaba na Facebooku i dodaje – Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd – młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami.

Utwór zaśpiewali: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Ania Karwan, Natalia Nykiel, Kasia Wilk, Kasia Moś, Olga Szomańska, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Patrycja Markowska, Kuba Badach, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny, Sebastian Karpiel – Bułecka i Damian Ukeje.

Muzyka jest jedna – mówi Adam Sztaba a pod teledyskiem, który obejrzało już ponad milion osób, pojawiają sie komentarze typu: “Coś pięknego! To wykonanie przejdzie do historii…”, “Wciskając przycisk ‘play’ kompletnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, co mnie czeka. Ile w tym jest emocji!!! Na ustach mam uśmiech, na rękach gęsią skórkę”, “Nie mam słów, a w oczach łzy… to jest meeegaaaa!”, Niesamowite, wspaniałe, czadowe, wzruszające!!!”. Ktoś napisał, że oglada klip już 16 raz ale nie ostatni.

Miksem dźwieku zajął się mistrz realizacji Leszek Kamiński, montażem video wszystkich filmików nadesłanych przez 732 muzyków i 16 wokalistów – Jacek Kościuszko .

Posłuchaj tego niezwykłego wykonania, a przede wszystkim zobacz niesamowity teledysk.

Podobne artykuły
InformacjeKultura

Patryk Vega pokazał zwiastun swojego najnowszego filmu „Pętla”.

Film “Pętla” zainspirowany został tzw. aferą podkarpacką, czyli tysiącami kompromitujących nagrań zudziałem biznesmenów ipolityków, zarejestrowanych wsieci agencji towarzyskich. Wprodukcji zagrali: Antoni…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Polacy zakochali się w serialach. Wzrosła popularność serwisów streamingowych

Ponad połowa Polaków subskrybuje, głównie filmy i seriale. Już 56 proc. Polek i Polaków korzysta z internetowych usług subskrypcyjnych – wynika z badania Blue Media “Finanse w czasie epidemii”. Platformy oferujące dostęp do filmów…
Zobacz więcej
Kultura

Co oglądać w czasie pandemii? Nieświadomi - jak agentura przejęła Europę Środkową

„Nieświadomi” to świetnie zrealizowany serial produkcji HBO. Wciąga, bo to historia, którą dobrze znamy. Znany opozycjonista wraca w przeddzień aksamitnej rewolucji do Czechosłowacji i zostaje wciągnięty w grę służb. Wspaniały…
Zobacz więcej