Duchowość

Myrna Nazzour – mistyczka obdarzona łaską stygmatów

Źródło: Internet

Myrna Nazzour to jedna z największych obecnie żyjących mistyczek Kościoła Katolickiego, a znaki jakich Bóg dokonuje za jej pośrednictwem są dowodem tego, że cuda oraz uzdrowienia nie są jedynie wydarzeniami ze Starego Testamentu, ale także rzeczywistością Kościoła naszych czasów.

Myrna, po arabsku Maria, mieszka od urodzenia w jednej z dzielnic Damaszku – Soufanieh. Należy do Kościła grecko-melchickiego, jednego z ponad 30 Kościołów wschodnich, będącego w pełnej jedności z Papieżem. Jej mąż jest natomiast członkiem Kościoła Prawosławnego. Będąc na pielgrzymce w Bułgarii, przywiózł stamtąd papierową reprodukcję ikony Matki Bożej Kazańskiej. W końcu listopada 1982 r. zdarzył się cud. Z ikony nagle zaczął wypływać olej. Wcześniej olej pojawił się na rękach Myrny, gdy modliła się przy łóżku chorej przyjaciółki, która nagle odzyskała zdrowie.

Pierwsze objawienie przyszło 15 grudnia tego samego roku. Podczas modlitwy z grupą wiernych, Maria utraciła kontakt z otoczeniem, a jej ciało pokryło się oliwą. Matka Boża przygotowywała ją do służby chorym i ku jedności Kościoła. Łącznie Myrna dostąpiła pięciu objawień, trzydziestu sześciu stanów ekstatycznych oraz pięciokrotnie na jej ciele pojawiły się i zanikły stygmaty. Objawienia potwierdziła kościelna hierarchia (zarówno katolicka jak i prawosławna), natomiast badania naukowe stwierdziły ponadnaturalny charakter tych zjawisk.

Uzdrowienia, które dokonują się za pośrednictwem Myrny dotyczą katolików, prawosławnych, a także muzułmanów i ateistów. Jednym z najbardziej znanych było uzdrowienie sparaliżowanej ręki kobiety, która modliła się przed wystawioną w kościele ikoną Matki Bożej Kazańskiej. Uzdrowione zostało także dotknięte paraliżem małe dziecko, a także szereg innych osób, którym w niewytłumaczalny dla współczesnej medycy sposób ustąpiły choroby mózgu, ślepota oraz nowotwory.

Niewątpliwie znaki, których Bóg nie szczędzi wiernym w Libanie, zadziwiają nie tylko chrześcijan, ale także przyglądających się temu muzułmanów i ateistów. Często dostępują oni łaski nawrócenia. Prostota i uniwersalność znaczeń, pozwalają odnaleźć się w tych zjawiskach wielu miejscowym i pielgrzymom. Głównym przesłaniem objawień jest postulat jedności chrześcijan, a przede wszystkim pojednanie Kościoła Katolickiego i Prawosławnego. Innym postulatem jest wołanie o miłość bliźniego. 

Chrystus, który także objawił się mistyczce miał mówić: „Chciałbym was o coś prosić – o słowa, które wyryjcie w waszych umysłach i nieustannie powtarzajcie: Bóg mnie zbawia, Jezus daje mi światło, Duch Święty jest moim życiem, dlatego niczego się nie lękam”.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19Duchowość

Specjalny fundusz dla misjonarzy z Polski. Pomoże w walce z COVID-19

Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur utworzył specjalny fundusz pomocowy dla misjonarzy z Polski na walkę z COVID-19. Zebrano już 500 tys. zł, które przekazano do 70 parafii na zakup lekarstw, żywności dla najbardziej potrzebujących…
Zobacz więcej
DuchowośćKościół

Ośmiolatka trafi na ołtarze? Stolica Apostolska wydała "nihil obstat"

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała „nihil obstat” dla rozpoczęcia procesu wyniesienia na ołtarze niezwykłej francuskiej ośmiolatki Anne-Gabrielle Caron, która zmarła wskutek choroby nowotworowej i pomimo młodego wieku, odznaczała się…
Zobacz więcej
Duchowość

Prawdziwa wolność tylko w Bogu

Wolność cielesna jest zawsze złudzeniem, które prowadzi nas prędzej czy później do cierpienia. Prawdziwą wolność – wolność duchową – możemy odnaleźć tylko w Bogu. Przez ostatnie lata obserwowaliśmy prawdziwy zalew nowych usług…
Zobacz więcej