Polska

Na plaży w Międzyzdrojach powstały sektory dla plażowiczów. 16 metrów kwadratowych na rodzinę.

materiały Urzędu Miasta Międzyzdroje

Nadmorskie Międzyzdroje zaczynają przygotowania do sezonu letniego. Powstają specjalne sektory, które mają pomóc w utrzymaniu odpowiedniej odległości między plażowiczami.

“Jeden taki wydzielony sektor już funkcjonuje i cieszy się zainteresowaniem turystów” – powiedziała PAP Jadwiga Bober z referatu promocji urzędu miejskiego w Międzyzdrojach. Jak dodała, “sektor wzorowany na rozwiązaniach włoskich i greckich stwarza bezpieczną przestrzeń dla wypoczywających. Sektor ma wymiary 80 na 10 metrów. Podzielony jest jutowymi linkami i parawanami na strefy, z których każda ma 16 metrów kwadratowych i osobne wejście“. Jak dodaje Bober, jeden taki kwadrat zmieści np. rodzinę.

“Zobaczymy jak będzie rozwijała się sytuacja związana z koronawirusem. Jeśli nasze rozwiązanie będzie się sprawdzać i będzie taka potrzeba niewykluczone, że sektor będzie powiększany” – powiedziała Bober.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, powierzchnia sektorowej plaży ma wynieść 800 metrów kwadratowych i będzie to teren od wejścia na plażę przy molo w kierunku zachodnim. Jadwiga Bober przekonuje w wywiadzie dla “Głosu Szczecińskiego”, że każdy będzie mógł swobodnie i bezpiecznie wejść do swojego boksu. Anetta Czyżak z referatu ds. promocji, kultury i turystyki dodaje, że turyści nie będą musieli płacić za korzystanie z sektorów.

Państwowy Zakład Higieny rekomenduje, aby obserwować liczbę osób przebywających na plaży w jednym momencie. Jedną z sugestii jest podzielenie plaży na kilka sektorów i określenie odgórnych limitów. Pismo PZH to na razie tylko zalecenia. Póki co nie wiadomo, czy będą one prawnie umocowane i egzekwowane. 

Źródło: UM Międzyzdroje, Głos Szczeciński, Gazeta Prawna

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej