GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska.

Z inicjatywy władz regionalnych kurorty, które dotąd rywalizowały między sobą o palmę pierwszeństwa pod względem liczby goszczących u nich turystów, w roku pandemii i poważnego kryzysu w turystyce zjednoczyły wysiłki by przekonać cudzoziemców aby przyjechali na wakacje nad włoskim morzem.

Proponują wypoczynek między innymi w tak popularnych miejscowościach jak Jesolo koło Wenecji, Cesenatico w Emilii-Romanii i Lignano koło Udine.

Celem tej pierwszej wspólnej kampanii telewizyjnej i internetowej trzech regionów jest ich wypromowanie na międzynarodowym rynku turystycznym. To, jak się podkreśla, porozumienie ponadpartyjne, bo Wenecją Eugenejską i Friuli rządzą politycy prawicowej Ligi, a Emilią-Romanią – reprezentant centrolewicy.

Podczas gdy jeszcze kilka miesięcy temu byli politycznymi przeciwnikami, teraz są lojalnymi sojusznikami. Do odwilży między gubernatorami z Ligi i centrolewicy doszło w szczycie epidemii, gdy konieczna była współpraca w obliczu koronawirusa.

Gubernatorzy przypominają, że trzy regiony Górnego Adriatyku najlepiej na północy Włoch potrafiły uporać się z kryzysem i skutecznie ograniczyć falę zakażeń.

Podobne artykuły
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej