InformacjePolska

Nasz komentarz. Czy Jarosław Gowin zmieni układ sił w Sejmie?

Przewodniczący Porozumienia, ugrupowania, które wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy, jest autorem największego zamieszania na scenie politycznej od miesięcy. 

Jego veto w sprawie wyborów prezydenckich w maju, propozycja zmiany Konstytucji i przedłużenia kadencji prezydenta, a w końcu dymisja ze stanowiska ministra edukacji oraz rozpoczęcie rozmów z opozycją, spędzają sen z powiek posłom Prawa i Sprawiedliwości. 

Oliwy do ognia dodał senator PSL Jan Filip Libicki, który na Twitterze zasugerował, że rozmowy Gowina z opozycją są na tyle zaawansowane, że zmieni się układ sił w Sejmie. Wpis Libickiego prawdopodobnie okazał się prowokacją. 

Emocje studzi Adam Lipiński z PiS. W radiowej wypowiedzi stwierdził, że Gowin stara się budować swoją pozycję polityczną, stąd jego ostatnie działania. Gdyby jednak Jarosław Gowin dogadał się z opozycją i zostałby marszałkiem Sejmu w zamian za współpracę z POKO i PSL, musiałby się liczyć z zerwaniem wszystkich kontaktów politycznych z PiS – ostrzegł Lipiński. 

To zbyt duże ryzyko dla byłego wicepremiera. Wszystko wskazuje na to, że Gowinowi uda się wzmocnić swą pozycję na prawicy, natomiast zerwanie więzi z obecnym rządem byłoby zbyt ryzykowne i wystawiłoby na szwank jego reputację i lojalność. Dlatego wszystko przemawia za pozostaniem Gowina w koalicji rządzącej. 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej