Polska

“Nic się nie stało” – kolejny film o pedofilii w Polsce. Tym razem na celowniku sopocki klub a w tle bogacze i celebryci.

Zwiastun filmu Nic sie nie stało, YouTube

W środę o 21:00 na TVP premiera filmu Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. Reżyser opublikował na Facebooku zapowiedź swojego najnowszego filmu. Tym razem autor „Blokersów” porusza temat pedofilii w sopockiej Zatoce Sztuki i Dream Clubie. W zwiastunach widać było jednak, że zamierza uderzyć również w polskich celebrytów, którzy bawili się w tych lokalach.

– To będzie opowieść o bezsilności. W 2005 r. zrealizowałem film „Pedofile”. Od tamtego czasu przyglądałem się blisko kilku sprawom. Nic się nie zmienia. Bogaci i wpływowi omijają prawo i czują się bezkarni. Zajmując się pedofilią wśród elit, tylko się obrywa – zapowiadał Latkowski jakiś czas temu.

W jednym ze zwiastunów „Nic się nie stało” poznaliśmy m.in. mamę i ciocię 14-letniej Anaid, która pięć lat temu popełniła samobójstwo. Dziewczyna w marcu 2015 rzuciła się pod pociąg. Ta tragedia miała być związana z tym, co miało dziać się w nocnych klubach w Sopocie, gdzie dochodziło do przestępstw seksualnych – w tym wykorzystywania nieletnich. Wtedy właśnie zrobiło się głośno zarówno o Zatoce Sztuki jak i o Dream Clubie. W zwiastunie pojawiają się zdjęcia takich gwiazd jak Kuba Wojewódzki, Andrzej Chyra czy Adam „Nergal” Darski.

W zapowiedzi wypowiadał się ponadto Marcin Turczyński, założyciel Dream Clubu oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Ten ostatni oceniał, że lokal Zatoka Sztuki stał się „przykrywką do działań pedofilskich, stręczycielskich czy produkcji prostytutek”.

Sam reżyser twierdzi, że jego celem jest mówienie o pedofilii w ogóle, a nie w odniesieniu do konkretnych grup. „Powinni obawiać się Ci, którzy krzyczą o pedofilii, ale gdy odbywała się na wyciągnięcie ręki to udawali, że nic nie widzą, odwracali głowę albo oceniali to jako niewinną zabawę. Ci którzy uważali, że obowiązują ich inne zasady” – napisał na Twitterze.

Widzowie już teraz zadają sobie pytania o to, czy padną jakieś znane nazwiska i konkretne oskarżenia. Część komentujących zwraca również uwagę na fakt, że film finansowany przez TVP ma premierę blisko produkcji braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Zdaniem sceptycznie nastawionych widzów, produkcja Latkowskiego ma odwracać uwagę od problemu pedofilii w polskim Kościele katolickim.

Film braci Sekielskich jest dostepny na YouTube a w telewizji będzie można go zobaczyć jeszcze w tym tygodniu. Portal press.pl informuje, że Canal+ planuje emisję na piątek, a inne stacje ustalają szczegóły z twórcami.

A to zapowiedź filmu Latkowskiego “Nic sie nie stało” zamieszczona na kanale YouTube TVP Info.

Żródło: Wprost, TVP, YouTube

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej