InformacjeŚwiat

Nie tylko Brazylia. Covid 19 atakuje z wielką siłą w Peru.

Peru, Martin St-Amant praca własna


Nie pomogło szybkie zamknięcie granic i testy przeprowadzane na ogromną skalę. Choć władze Peru robiły co w ludzkiej mocy, koronawirus zaatakował z ogromną mocą. Dziś kraj ma drugi najwyższy wskaźnik infekcji w Ameryce Łacińskiej.

W Peru zanotowano 4000 przypadków infekcji Covid 19 w ciągu ostatnich 24 godzin. W stolicy kraju, Limie, brakuje łóżek szpitalnych dlatego wielu hospitalizowanych pacjentów umieszcza się na korytarzach, na wózkach inwalidzkich.

Dokror Alfredo Celis, ze stowarzyszenia medycznego Peru mówi, że to co się obecnie dzieje to prawdziwa katastrofa. System medyczny jest niesamowicie przeciążony przez pandemię koronawirusa – stwierdził Celis.

W Brazylii sytuacja, jak informowaliśmy na codzienna.net , sytuacja jest o wiele gorsza jeśli chodzi o liczbę zakażonych. Jednak w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w Peru jest tak samo źle jak w największym kraju Ameryki Południowej.

Obecnie Brazylia zajmuje niechlubne drugie miejsce, po USA, wśród krajów w których przybywa najwięcej zarażonych Covid 19.

źródło: CNN

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej