Kultura

Nowa rzeczywistość w portugalskich dyskotekach. Ponad 2 metry dla każdego inprezowicza

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/niekverlaan

Każda z osób tańczących na dyskotece powinna mieć na parkiecie swój obszar o wielkości 2,25 m kw. – wynika z zaleceń dla rządu przygotowanych przez największą organizację gastronomiczną Portugalii AHRESP.

Jak ustaliła rozgłośnia Radio Observador, z przekazanych w połowie czerwca rządowi Antonia Costy przez AHRESP wskazówek dotyczących otwarcia dyskotek podczas pandemii wynika, że w placówkach tych powinny być naklejone na podłodze strzałki pomagające w przemieszczaniu się gości, a także zaznaczone kwadraty, poza które nie może wyjść osoba tańcząca.

Z zaleceń wynika, że w przypadku wyjścia tańczącego poza przydzielony mu kwadrat, należy wstrzymać zabawę i zobowiązać jej uczestników do przestrzegania norm bezpieczeństwa sanitarnego.Obszar dla każdej osoby na parkiecie miałby zostać wydzielony “taśmami” lub “przegrodami”.

“Jeśli w lokalu nie uda zapewnić się należnego dystansu fizycznego pomiędzy osobami, konieczne będzie używanie przez uczestników zabawy masek ochronnych” 

– napisał AHRESP, który radzi, aby prowadzący zabawę didżej także przebywał w jednoosobowej kabinie, chroniącej go przed potencjalną infekcją.

W sąsiedniej Hiszpanii wprawdzie na początku czerwca przywrócono możliwość otwarcia dyskotek, ale placówki te nie mogą udostępniać gościom parkietu do tańca. Miejsce to musi zostać oddzielone od części placówki, w której przebywają goście.

Tymczasem wraz z przywróconymi od wtorku restrykcjami w aglomeracji Lizbony oddala się szansa na uruchomienie od lipca dyskotek w stolicy Portugalii oraz w czterech sąsiadujących z nią miastach: Loures, Sintra, Amadora i Odivelas.

Służby medyczne wskazują, że poza stołeczną aglomeracją, innym ogniskiem zakażenia jest miasto Lagos położone w popularnym wśród turystów regionie Algarve, na południu. Po zorganizowanej tam 7 czerwca potańcówce w świetlicy jednego z klubów sportowych służby medyczne odnotowały liczne przypadki zakażenia koronawirusem.

Wśród 111 potwierdzonych do wtorku chorych w Lagos są zarówno uczestnicy nielegalnej zabawy, jak też członkowie ich rodzin, którzy nie brali udziału w wydarzeniu.

Źródło: www.Niezalezna.pl

Podobne artykuły
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej