Informacje

Nowa Zelandia twierdzi, że wyeliminowała koronawirusa.

Nowa Zelandia twierdzi, że powstrzymała społeczną transmisję Covid-19, skutecznie eliminując wirusa. Nowe zachorowania pojawiają się pojedynczo, w niedzielę zanotowano tylko jeden przypadek Covid-19.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała, że ​​wirus został „obecnie” wyeliminowany. Urzędnicy ostrzegają jednak przed samozadowoleniem, mówiąc, że nie oznacza to całkowitego zakończenia epidemii.

Nowa Zelandia zapowiada powolne wychodzenie z nałożonych przez rząd ograniczeń. Od wtorku niektóre nieistotne działania biznesowe, związane z opieką zdrowotną i edukacją będą mogły zostać wznowione. Większość ludzi jednak nadal będzie musiała pozostać w domu przez cały czas i unikać wszelkich interakcji społecznych.

Źródło: BBC News

Podobne artykuły
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej