ŚwiatTurystyka

Od lipca na Wyspy Kanaryjskie polecimy tylko z “cyfrowym paszportem medycznym”.

wulkan Teide, Teneryfa, Wikipedia

Już w lipcu ruszy pilotaż “cyfrowych paszportów medycznych”. Turyści, którzy zdecydują się na udostępnienie swojej dokumentacji medycznej, będą mogli wypoczywać na plażach Wysp Kanaryjskich.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) wybrała Wyspy Kanaryjskie jako jedno z pierwszych wakacyjnych miejsc, które objęte zostanie pilotażowym programem turystyki “COVID FREE”. Pierwszy samolot z turystami na Wyspy Kanaryjskie poleci w lipcu, ale nie określono jeszcze na którą konkretnie wyspę. Jak informuje The Sun, prawdopodobnie Teneryfa będzie uznana za strefę bez Covid-19.

Za paszport posłuży aplikacja mobilna. Turyści dopuszczeni do lotu będą mieli na swoich smartfonach unikalny profil cyfrowy powiązany z dokumentacją medyczną pacjenta. Wybrane dane muszą zostać udostępnione przez podmioty medyczne akredytowane przez Ministerstwo Zdrowia w danym kraju .  – Oznacza to, że unika się możliwości tworzenia fałszywych profili lub manipulowania dokumentacją medyczną – mówi Antonio López de Ávila, współzałożyciel twórcy aplikacji, firmy Hi+ Card.

– Covid-19 wstrząsnął światową gospodarką i zagroził sektorowi turystycznemu. Podróże nie będą już takie jak dawniej, zamiast tego staną się bardziej bezpieczne i zrównoważone, zapewniając korzyści narodom i wspólnotom – Powiedział sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia Zurab Pololikaszwili.

źródło: The Sun, Miami Herald

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej