Świat

Ograniczenia społeczne w Wielkiej Brytanii potrwają co najmniej do końca roku.

Londyn, Forum SA fot.Tomasz Adamowicz

Jak powiedział główny doradca medyczny brytyjskiego rządu, Wielka Brytania będzie musiała żyć z ograniczeniami społecznymi przynajmniej przez resztę roku. Prof. Chris Whitty stwierdził, że „całkowicie nierealne” jest oczekiwanie, że życie wkrótce wróci do normy.

Jego zdaniem jedynym elementem gwarantującym powrót do zwykłego funkcjonowania jest „wysoce skuteczna szczepionka” przeciw koronawirusowi lub lek gwarantujący wyleczenie z Covid-19. Ostrzegł jednak, że szansa na ich wprowadzenie w ciągu następnego roku kalendarzowego jest „niewiarygodnie mała”. „Ta choroba nie zostanie wykorzeniona, nie zniknie” – powiedział podczas codziennej odprawy koronawirusowej rządu prof. Whitty.

Słowa profesora nie są zaskoczeniem, ale to zimny prysznic dla tych, którzy sądzą, że ograniczenia zostaną w pełni zniesione latem, albo jesienią.

Źródło: BBC News

Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej