Artykuły redakcyjne

Oni będą cenzurować treści na Facebooku: lewicowi politycy, ludzie Sorosa, feministki, muzułmanie i aktywiści LGBT.

Źródło: Internet

„Facebook wybrał 20 członków rady nadzorczej, ostatecznej instancji w kwestiach moderacji treści FB. Wśród nich m. in. b. lewicowa premier, b. rednacz lewicowego opiniotwórczego dziennika, człowiek Sorosa, prawniczka pro-impeachment Trumpa oraz członkini Bractwa Muzułmańskiego” – piszę na Twitterze Adam Gwiazda, dziennikarz mieszkający we Francji. 

Życiorysy nowych osób, którzy będą mieli wpływ na tej największy portal społecznościowy dają wyraz temu, jakie treści będą proferowane, a jakie mogą być dezawuowane lub po prostu usuwane. 

„Jemeńska pisarka Tawakkol Karman, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla 2011, “członkini ruchu islamistycznego w Jemenie” wg Le Monde. Wspierała Bractwo Muzułmańskie i Mohameda Morsiego obalonego przez wojsko w 2013. Na zdjęciu prezentuje salafistyczny symbol zbrojnego dżihadu” – pisze Gwiazda, zwracając uwagę, że Bractwo Muzułmańskie jest organizacją radykalną. 

Kolejna osoba jest feministką i pracuje dla znanego miliardera George’a Sorosa. „Afia Asantewaa Asare-Kyei, ktora nosi nazwisko królowej Imperium Ghany z 1900, ma podwójne obywatelstwo Ghany i RPA. Prawniczka, jej specjalizacja to m. in. “krytyczny feminizm rasowy” i prawa LGBTQ w Afryce. Szefowa Open Society Initiative dla zach. Afryki, odnogi ONG Sorosa” – pisze autor wpisu.

Dalej nie jest lepiej: „Pamela Karlan, profesor w Stanford, w 2013 w ekipie Obamy jako zastępca prokuratora generalnego, potencjalna kandydatka do Sądu Najwyższego w 2009. Mówi o sobie: “Nie jest żadną tajemnicą, że zaliczam się do LGBT” i  “jestem złośliwą biseksualną żydówką”. Nienawidzi Trumpa” – uważa Gwiazda. „Według New York Times to “czempionka praw gejów, wielka obrończyni praw przestępców i prawa głosu” – dodaje. 

Jeśli chodzi o polityków to ich reprezentantką jest: „Helle Thorning-Schmidt, b. socjaldem. premier Danii. Żona europosła brytyjskich labourzystów, synowa Neila Kinnocka. Ma na koncie skandal z unikaniem podatków. Najbardziej znana z tego, że na ceremonii ku czci Mandeli robiła sobie selfie z Obamą i Cameronem” – opisuje Adam Gwiazda.

Z kolei: „Węgier András Sajó, początek kariery za komuny, od 1988 przyjaciel Sorosa, założyciel jego Uniwersytetu. 2001-2007 członek zarządu Open Society Justice Initiative w NY. Od 2008 sędzia ETPC z nadania Gyurcsány’ego. Orzeka systematycznie przeciw Węgrom i w duchu proimigracyjnym. Skazał Węgry w głośnej sprawie deportacji dwóch imigrantów z Bangladeszu. Pozwolił komunistce nosić czerwoną gwiazdę wbrew węgierskiemu prawu. Przyznał politykom lewicy skazanym za korupcję wysokie odszkodowanie za niewygodną celę. Zakazał krzyży w szkołach we Włoszech etc.” – pisze dziennikarz. 

Źródło: Twitter

Podobne artykuły
Artykuły redakcyjneKościół

Ten ksiądz został zamordowany przez mafię. Franciszek ogłosił jego męczeństwo

Błogosławiony ks. Józef Puglisi jest współczesnym męczennikiem zamordowanym przez mafię. Można powiedzieć, że pokonał ją gołymi rękami. Jak? Naśladując Chrystusa.Towarzysząc ubogim i potrzebującym. Nie opierając się złu i pozwalając…
Zobacz więcej
Artykuły redakcyjneBóg

Mieć wiarę Abrahama!

Wbrew pozorom ojciec wiary i narodu izraelskiego ma bardzo wiele do przekazania współczesnemu człowiekowi. Na pierwszy rzut oka Księga Rodzaju może się wydawać jakąś bardzo odległą opowiastką, no bo jak nie uśmiechnąć się na historię…
Zobacz więcej
Artykuły redakcyjneKościół

Ksiądz lefebrysta chciał zabić św. Jana Pawła II. Drugi zamach na papieża Polaka w Fatimie

Uroczystość Matki Bożej Fatimskiej każdego roku przywodzi nam na myśl zamach na Jana Pawła II z 13 maja 1981 r. Jednak rok później miał miejsce kolejny zamach na papieża, którego wykonawcą okazał się zbuntowany ksiądz – skrajny…
Zobacz więcej