InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

/ By Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41540543

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie broni.

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański, papież powiedział:

“W obecnym czasie, w którym pandemia nie zatrzymuje się, chciałbym zapewnić o mojej bliskości tych, którzy zmagają się z chorobą i jej konsekwencjami ekonomicznymi oraz socjalnymi”.

Następnie zapewnił, że kieruje swe myśli do ludności w tych częściach świata, gdzie konsekwencje koronawirusa są jeszcze gorsze z powodu konfliktów.

“W świetle niedawnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ponawiam apel o globalne i natychmiastowe zawieszenie broni, które umożliwi pokój oraz bezpieczeństwo niezbędne do tego, by dostarczyć konieczną pomoc humanitarną” 

– mówił Franciszek.

Wyraził też zaniepokojenie wzrostem napięcia między Armenią i Azerbejdżanem.

“Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wspólnoty międzynarodowej, poprzez dialog i przy dobrej woli, można będzie osiągnąć trwałe pokojowe rozwiązanie, mając w sercu dobro tych umiłowanych narodów”

– dodał.

W rozważaniach przed modlitwą maryjną papież mówił, że “nie współpracuje dobrze z Bogiem ten, kto tropi ograniczenia i wady innych”. Podkreślił, że dobrym współpracownikiem Boga jest ten, kto potrafi rozpoznać dobro.

“Tylko Bóg będzie wynagradzał dobrych i karał złych” 

– dodał.

Źródło: www.Niezalezna.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej