InformacjeŚwiat

Pandemia to nie czas na egoizm – mówił papież w pustej bazylice św. Piotra. Ta msza przejdzie do historii.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego papież Franciszek odprawił transmitowaną na cały świat mszę w pustej bazylice Świętego Piotra. W liturgii z powodu pandemii nie uczestniczyli wierni. Z papieżem była tylko asysta liturgiczna i mała grupa osób.

Po mszy świętej papież Franciszek zwrócił się do katolików na całym świecie ze specjalnym przesłaniem. Podkreślał, że pandemia to nie czas na egoizm.

Mówił o płomieniu Dobrej Nowiny, który rozpalił się w „nocy”, mając na myśli noc świata zmagającego się z wyzwaniami epokowymi i udręczonego pandemią. Nowinę zmartwychwstania nazwał „infekcją nadziei”, przekazywaną „z serca do serca”.

Papież podkreślał jednocześnie, że wieść o powstaniu z martwych Jezusa nie jest „magicznym zaklęciem”, które sprawia, że problemy znikają. Apelował o pomoc i pocieszenie dla osób najbardziej dotkniętych pandemią oraz do osób przebywających w zamknięciu w trudnych warunkach. Podkreślił, że tegoroczna Wielkanoc dla bardzo wielu osób jest świętem samotnym.

 Europę papież nazwał „umiłowanym kontynentem”, który po II wojnie światowej odbudował się dzięki solidarności. Namawiał, by dziś, w obliczu „epokowego wyzwania” raz jeszcze oprzeć się na tej wartości.

Msza w bazylice św. Piotra w Watykanie.
Msza w bazylice św. Piotra w Watykanie.
Msza w bazylice św. Piotra w Watykanie.
Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej