Świat

Pielęgniarka, która mówiła, że ma obowiązek pomagać chorym, zmarła na koronawirusa. Zapłaciła najwyższą cenę za swoją przyzwoitość.

SOR, oddzial zakazny z pacjentami podejrzanymi o COVID-19 Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Lekarze i pielęgniarki ryzykują życiem niosą pomoc chorym na COVID-19. Tak było w przypadku 51-letniej kobiety pracującej w na oddziale położnym w Londynie, która zaraziła się od jednego z pacjentów i niestety zmarła.

Onyenachi Obasi pracowała w szpitalu położonym w londyńskiej gminie Barking i Dagenham. Brytyjskie media zainteresowały się historią pielęgniarki za sprawą jej odważnych deklaracji z czasu, gdy opiekowała się chorymi na koronawirusa. Gdy jej rodzina wyrażała zaniepokojenie ryzykiem, z jakim wiąże się praca w szpitalu, pielęgniarka odparła, że jej obowiązkiem jest pomaganie zakażonym – informuje „The Sun”.

PIERWSZY TEST NA KORONAWIRUSA DO PRZEPROWADZENIA W DOMU

Współpracownicy i bliscy Obasi wspominają ją jako „oddaną i kochaną” pielęgniarkę, która oddała życie robiąc to, co kochała. 51-latka zakaziła się koronawirusem od jednego z pacjentów i chociaż nie miała żadnych chorób współistniejących, to jej stan zaczął szybko się pogarszać, pomimo podłączenia pod respirator.

Źródło: BBC News.

Podobne artykuły
KulturaŚwiat

Dwayne „The Rock” Johnson - oto najlepiej opłacana gwiazda na Instagramie

Aktor znany z filmów akcji Dwayne “The Rock” Johnson, jest obecnie najwyżej opłacaną gwiazdą na Instagramie. Za jeden post sponsorowany zgarnia nawet ponad milion dolarów. WedługHopper HQ –firmy zajmującej się…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne. „Biada temu, kto poprosi o założenie maseczki”

W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne, podczas którego w tłumie młodzieży rzadkością są maseczki i zachowanie dystansu. Początek lipca, gdy poprawia się sytuacja epidemiologiczna, upływa pod znakiem obaw, jakie skutki przyniesie rozluźnienie…
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Nie żyje Ennio Morricone. Wybitny włoski kompozytor i dyrygent miał 91 lat

Zmarł Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent – podały dziś włoskie media. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do filmów “Misja”, “Nietykalni” czy “Dawno temu w Ameryce”.
Zobacz więcej