Dzieci/WychowanieRodzina

Pierwsza Dama zachęca dzieci do wysyłania życzeń wielkanocnych osobom samotnym i potrzebującym.

Kartka Wielkanocna ( fot. Archiwum prywatne)

Agata Kornhauser-Duda mówi, że nawet niewielki gest może przynieść otuchę osobom starszym, samotnym, pacjentom szpitali, domów opieki czy hospicjów, ale również pracownikom medycznym i pracownikom służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy. Dlatego warto przygotowywać świąteczne kartki i wysyłać je za pomocą MMS-ów, maili, platform społecznościowych itp. wszystkim tym, o których pamiętamy.

Pierwsza dama podkreśla, że zbliżające się Święta Wielkanocne niestety, w tym roku nie będą porą spotkań i odwiedzin, bo musimy przebywać w naszych domach, tylko wśród najbliższych.

“Pamiętajmy, że są ludzie, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby opuszczone, chore, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia. To nasi starsi, samotni sąsiedzi. Pacjenci hospicjów i szpitali. Mieszkańcy Domów Spokojnej Starości, Domów Opieki Społecznej, ośrodków, w których pomaga się bezdomnym, Domów Samotnych Matek. Dla nich kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami będzie bardzo ograniczony” – mówi Agata Kornhauser – Duda i dodaje – “Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy. Dajmy tym osobom znać, że o nich pamiętamy, że się o nich troszczymy! Przekażmy im miłe życzenia wielkanocne.”
 

Źródło: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc-pierwszej-damy/

Podobne artykuły
Dzieci/WychowanieInformacje

Co wasze dzieci robią online? To może być niebezpieczne

Nowa Zelandia postanowiła zwiększyć świadomość swoich mieszkańców wtemacie zagrożeń, naktóre wsieci natknąć się mogą młodsi użytkownicy. Kampania zrobiona została jednak ztakim wyczuciem, poczuciem humoru, brakiem…
Zobacz więcej
PolskaRodzina

"Karta rodziny" podpisana przez Andrzeja Dudę. Co to takiego? Czy słusznie wzbudza kontrowersje?

“Karta rodziny”, czyli zobowiązanie Andrzeja Dudy to wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT, wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie. To zbiór zasad, którymi, jak…
Zobacz więcej
RodzinaRozrywka

QUIZ - Kto w Twojej rodzinie nosi spodnie? Sprawdź to

18 Created on June 10, 2020 By RK Kto jest głową Twojej rodziny? W każdej rodzinie…
Zobacz więcej