InformacjePolska

Piłkarze Ekstraklasy wrócili na boiska! Od połowy czerwca wrócą kibice

Źródło: TVS

Piłka nożna bez kibiców nie smakuje tak samo. Dobra wiadomość – niedługo wrócimy na stadiony.

Kibice piłki nożnej w Polsce na ten dzień czekali 80. dni. Wczoraj wznowiono rozgrywki PKO Ekstraklasy, uwaga, jednej z najwcześniej odmrożonych lig na świecie. Jak ogłosił w czwartek Polski Związek Piłki Nożnej wszystkie osoby objęte badaniami na korona wirusa miały wynik ujemny.

– Wszystko wyjdzie w trakcie rozgrywek, czy te przygotowania, czy te obostrzenia spełniają swoje zadanie, jak to będzie wyglądało nie tylko od kwestii sportowej, ale przede wszystkim całej tej otoczki, jak to będzie rozplanowane, jak to będzie zorganizowane i jak sobie będziemy z tym wszystkim dawać radę, bo to dotyczy każdego sportowców przede wszystkim, ale myślę, że każdy czeka żeby to wystartowało – mówi telewizji TVS Tadeusz Musioł, dziennikarz sportowy PR Katowice.

Plan powrotu rozgrywek piłkarski powstał już w marcu. W kwietniu zyskał on aprobatę rządu, a na początku maja zawodnicy wrócili do treningów. Teraz muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością gry przy pustych stadionach bez kibiców.

– Ważne będzie aby dostosować się do tych warunków jak najszybciej. Koncentracja jest jednym z tych elementów. To po części może trochę przypominać takie gry sparingowe gdzie tych kibiców nie było, ale na pewno ta koncentracja będzie bardzo istotna, bo nie będzie kogoś czy kibiców którzy w trudnych momentach mogą pomóc drużynie – mówi Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.

Kibice jednak niebawem mają pojawić się na stadionach. Premier Mateusz Morawiecki na wczorajsze konferencji prasowej potwierdził kolejną fazę odmrażania sportu. Od 19. czerwca otwarte zostanie 25 proc. pojemności stadionu. To więcej niż chciał prezes PZPN Zbigniew Boniek. To znaczy, że na stadion o pojemności 20 tys. osób, wejdzie 5 tys.

Co ważne trybuny będą otwarte tylko dla kibiców gospodarzy. Na prawdziwą walkę, także poprzez doping na trybunach, będziemy musieli poczekać może do września.

Źródło: tvs.pl

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej