InformacjePolska

Polska z jednym z najmniejszych wskaźników śmiertelności wśród krajów UE z powodu COVID-19

Tomasz Teluk

Nasz kraj należy do 5. krajów o najmniejszym wskaźniku śmiertelności w przeliczeniu na milion mieszkańców, wynika z danych John Hopkins University, licząc stan na 8 kwietnia.

Do krajów o najmniejszej liczbie śmiertelności na 1 mln populacji należą Malta, Słowacja, Łotwa, Bułgaria i właśnie Polska.

Dla Malty wskaźnik wynosi 0, dla Słowacji 0,37, Łotwy 1,03, dla Bułgarii 3,26, a dla Polski jedynie – 3,39 zgonów na milion obywateli.

Tymczasem liczba wszystkich przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła już 1,5 mln. Sytuacja najgorzej wygląda w USA, które wciąż notują dużą dynamikę przyrostu zachorowań i zgonów. 

Są też dobre wiadomości. Spada procentowy przyrost nowych przypadków w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. We Włoszech umiera dziennie o połowę mniej osób niż w szczytowych momentach pandemii. 

Dlatego wiele krajów Europy, takich jak Norwegia, Czechy czy Austria, będzie już po świętach powoli luzować obostrzenia i starać się powracać do normalnego życia, przy zachowaniu środków ostrożności. 

Z choroby na całym świecie wyzdrowiało już ponad 330 tys. ludzi. 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej