InformacjePolska

Rafał Trzaskowski oficjalnie został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Rafał Trzaskowski fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Małgorzata Kidawa – Błońska rezygnuje z ubiegania się o urząd prezydenta. Kandydatem PO na najwyższy urząd w państwie został prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. “Będzie dobrym prezydentem Polski” – usłyszeliśmy z ust Barbary Nowackiej na konferencji prasowej w Sali Kolumnowej Sejmu.

– Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją nominowania kandydata na prezydenta RP. Jednomyślną rekomendacją Zarządu Krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego – powiedział przewodniczący PO Borys Budka.

“Dla Warszawiaków wygrałeś Warszawę, teraz dla Polaków wygrasz Polskę ” – napisała na Twitterze Ewa Kopacz minutę po rozpoczęciu konferencji prasowej.

Chwilę później głos zabrał sam Trzaskowski.

– Dzisiaj staję przed państwem jak kandydat na prezydenta RP, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę – mówił.

Jak stwierdził, Polacy „pójdą na wybory demokratyczne, tajne i powszechne”, które będą „bezpieczne”. Ma to być zasługą m.in. Kidawy-Błońskiej.

W piątek odbył się zarząd Platformy Obywatelskiej. Głównym celem spotkania było podjęcie decyzji w sprawie zmiany kandydata PO na prezydenta. Zebranie władz PO trwało prawie pięć godzin. 

Tuż przed rozpoczęciem posiedzenie władz Platformy, dotychczasowa kandydatka na prezydenta tej partii Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że rezygnuje z ubiegania się o najwyższy urząd w państwie. 

“Wierzę głęboko, że te wybory będą wygrane przez moją formację, bo nie chcę, żeby moje obciążenia przechodziły na całą partię. Ja tę odpowiedzialność biorę na siebie” – powiedziała Kidawa-Błońska, informując o swojej rezygnacji. 

„Wyrazy szacunku za start” – napisał do wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej prezydent RP Andrzej Duda. Podziękował kandydatce Platformy Obywatelskiej za rywalizację i życzył powodzenia.

– Rafał Trzaskowski już teraz ma wpływ na Warszawę i nie będę opisywał skutków tych rządów, bo nie chcę być niegrzeczny – mówił z kolei w Programie 1 Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w Programie 1 Polskiego Radia był w piątek rano pytany o komentarz do rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) z kandydowania na prezydenta i zastąpienie jej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego lub europosła Radosława Sikorskiego.

– To są kandydatury z naszego punktu widzenia mniej więcej równoważne, to znaczy ani jeden, ani drugi z tych panów nie nadają się na stanowisko prezydenta Polski. Doszłoby tutaj do bardzo poważnych zakłóceń, do sparaliżowania państwa, ciężkiego sparaliżowania państwa – powiedział prezes PiS.

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej