Informacje

Rząd rozszerza tarczę antykryzysową. M.in. zwolnienia z ZUS również dla pracodawców zatrudniających od 10-49 pracowników.

Trwa konferencja prasowa minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, ministra rodziny pracy i polityki społecznej Marleny Maląg oraz członka Rady Ministrów Łukasza Schreibera.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała: “Wsłuchiwaliśmy się w głosy i apele większych firm. One, podobnie jak mikrofirmy, będą mogły skorzystać z trzymiesięcznego zwolnienia ze składek”.

Pierwsze założenie uzupełnienia Tarczy antykryzysowej to rozszerzenie pomocy i zwolnienie z ZUS-u dla pracodawców zatrudniających od 10 do 49 osób. Na umowach cywilnoprawnych – rozszerzenie z jednego miesiąca pomocy do 3 miesięcy.

Dla pracowników objętych kwarantanną zasiłek 50% minimalnej krajowej. Zabezpieczenie środków przekazywanych w ramach Tarczy antykryzysowej przed egzekucją komorniczą.

Wydłużenie terminów administracyjnych oraz wprowadzenie uproszczeń w usługach pocztowych. Całość pakietu do uzupełnienia Tarczy antykryzysowej wyniesie ponad 11 mld zł.

Minister Emilewicz dodała, że jeżeli Senat będzie pracował równie szybko, to te działania mogą wejść w życie przed świętami Wielkiej Nocy. “Chronimy miejsca pracy i poprawiamy płynność przedsiębiorstw i wciąż pozostajemy w dialogu ze stroną społeczną i przedsiębiorcami”.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
InformacjeKościółŚwiat

Papież apeluje o globalny rozejm

Papież Franciszek zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi dotkniętymi pandemią oraz tymi, którzy doświadczają jej skutków ekonomicznych i socjalnych. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie ponowił też apel o globalne zawieszenie…
Zobacz więcej