Informacje

Piotr Kaczkowski opuszcza Trójkę. Legendarny prezenter odchodzi po 57 latach. Za nim kolejni dziennikarze żegnają się ze stacją.

O pożegnaniu Piotra Kaczkowskiego z radiową “Trójką” poinformował jeden z administratorów facebookowej grupy słuchaczy audycji “Minimax” , czytamy na stronie open.fm.

“Dzień dobry Domku, Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak zawsze będzie. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna. Dziś chciałbym Państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem. Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi.Piotr Kaczkowski” (cytat za grupą facebookową “MiniMax – słuchacze audycji Piotra Kaczkowskiego”)

PROSZĘ PAŃSTWA! PIOTR KACZKOWSKI ODCHODZI Z TRÓJKI!!!Jedna z największych legend radiostacji…Dziękujemy Panie Piotrze. <3 Jesteśmy z Panem i wspieramy – cała Trójkowa rodzina.

Opublikowany przez Trójkowa muzyka Wtorek, 19 maja 2020

Piotr Kaczkowski jest prawdopodobnie najbardziej kultową i symboliczną postacią w historii Programu III Polskiego Radia. Przez słuchaczy nazywany jest “panem Głosem” z uwagi na to, że przez lata celowo zachowywał anonimowość, nie udostępniając nigdzie swojego wizerunku mimo dużej popularności.

Kaczkowski był związany z Trójką od 1963 roku, poprowadził na jej antenie tysiące audycji. Stworzył kultowy “Minimax, czyli minimum słów, maksimum muzyki”, emitowany w niedzielne wieczory. Prowadził też takie audycje, jak m.in. “W tonacji Trójki” czy “Zapraszamy do Trójki”. Jest jednym z najbardziej szanowanych polskich dziennikarzy muzycznych. Dla polskich słuchaczy przez dziesięciolecia odkrył tysiące artystów i dziesiątki tysięcy płyt.

-Dzisiaj dotarła do nas także informacja o tym, że Piotr Baron rezygnuje z prowadzenia Listy Przebojów Trójki. „Nie mam nadziei na powrót do stacji – mówi w portalu wirtualmenedia.pl. Piotr Baron, dziennikarz radiowej Trójki, który prowadził wspólnie z Markiem Niedźwieckim Listę Przebojów nie będzie już gospodarzem tej audycji. – Nie poprowadzę już żadnego notowania Listy Przebojów, mówię to łamiącym się głosem, bo cała ta sytuacja sprawia, że odebrano mi kawałek mojego życia – powiedział portalowi .

Z radiowej Trójki po ponad 20 latach pracy odchodzą także kolejni dziennikarze : Piotr Stelmach i Marcin Łukawski. Ze stacją pożegnali się również Filip Jaślar, Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd, którzy przygotowywali poranne „Urywki z kalendarza”, oraz dziennikarz naukowy dr Tomasz Rożek.

Z radiową Trójką pożegnał się dziennikarz Mariusz Cieślik. Na koniec swojej ostatniej audycji puścił piosenkę Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

O sprawie obszernie piszemy TUTAJ

Źródło: open.fm, Facebook, wirtualnemedia.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej