InformacjeKultura

Pisarka Krystyna Kofta: „PiS ma cholerne szczęście. Koronawirus spadł im z nieba, tak samo zresztą, jak katastrofa smoleńska”.

By Ja Fryta - Krystyna Kofta, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40315095

Ludzie kultury nienawidzą obecnej władzy, co nie przeszkadza im w wyciąganiu ręki po publiczne pieniądze. Po Macieju Stuhrze, swoje emocje wyraziła pisarka Krystyna Kofta w rozmowie z dziennikarką Elizą Michalik na łamach onet.pl. Poniżej najbardziej kontrowersyjne tezy autorki. 

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość zabierze 500 +

„PiS już oszukuje. Słyszałaś przecież apel prezydenta Dudy, żeby na razie bogatsi dobrowolnie zrezygnowali z 500 plus? Po wyborach PiS nie będzie już prosił, tylko po prostu te 500 plus zabierze i to wszystkim, także wyborcom PiS. Uważam, że czeka ich wielkie zdziwienie i że przejadą się na swojej pazerności”.

O tym, że wybory są śmiertelnym zagrożeniem

„W jakich wyborach? W maju? Wolne żarty. Przecież to nie wybory, ale zabawa w kółko i krzyżyk. Tylko, że to w czasach COVID, ten krzyżyk może być na grobie listonosza, albo kogoś kogo kto się zarazi podczas oddawania głosu. W urnach znajdziemy prochy. Każdy jest narażony na śmierć, elektorat wszystkich partii, PiS-u też”.

O tym, jak rząd korumpuje listonoszy 

„I do końca liczę, że tych pseudowyborów jednak nie będzie. Chociaż przekupują listonoszy, chcą im płacić 2 zł za pakiet. To jedna z najgorzej zarabiających grup zawodowych, więc oczywiście może się udać. Listonosze już pytają, czy dostaną 2 zł brutto czy netto? Są zainteresowani. Nie zazdroszczę im tego dylematu co wybrać: wirus czy kasę? W takiej sytuacji może się też zdarzyć, że niektórzy z nich będą nawet zatajać objawy choroby, żeby tylko zarobić, utrzymać rodzinę.

O koronawirusie i Katastrofie Smoleńskiej

„A poza wszystkim prawda jest też taka, że PiS ma cholerne szczęście. Koronawirus spadł im z nieba, tak samo zresztą, jak katastrofa smoleńska”.

O przemocy domowej w polskich domach w czasie pandemii

„Tak, to przerażające. Wyobrażasz sobie ludzi, głównie kobiety i dzieci zresztą, zamknięte na małej przestrzeni ze swoim katem? Nie mające jak i dokąd uciec?”.

Źródło: onet.pl  

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKultura

Pokaz rysunków Józefa Mehoffera. Rzadko się zdarza, by takie prace były darowane muzeom

Dziewięć rysunkowych studiów i portretów Józefa Mehoffera – podarowanych Muzeum Narodowemu w Krakowie przez chrześniaka artysty Wiesława Zadęckiego – będzie można od soboty oglądać w Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej. Dzieła…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej