Polska

Po służbach medycznych, zaczyna się fala hejtu wobec górników. Powód? Wzrost zakażeń na Górnym Śląsku.

Kopalnia, fot. Telewizja TVS

Ostatni wzrost zakażeń na Śląsku oraz liczne odnotowane przypadki w kopalniach (o czym pisaliśmy tutaj), powodują, że powstają coraz liczniejsze teorie, połączone z wyrazami niechęci, wobec mieszkańców Śląska.

Dyskusję rozpoczął Maciej Bukowski z think-tanku WiseEuropa, który uważa, że pandemia COVID-19 w Polsce dawno by się już skończyła, gdyby nie Ślązacy. Takie kontrowersyjne opinie zamieścił na Twitterze.

Dlatego Bukowski, prezes organizacji i doktor ekonomii, uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłby lockdown Górnego Śląska, czyli odcięcie województwa od reszty Polski z przyczyn epidemiologicznych.

W komentarzach zaczyna się rozkręcać hejt wobec mieszkańców tego regionu oraz górników. W powyższym wpisie widać także sugestię, że Śląsk może roznosić zakażenia po całej Polsce np. także w Warszawie.

Inny komentujący uważa, że przyczyną wzrostu zakażeń w kopalniach może być luźny stosunek do kwestii bezpieczeństwa pracy.

Inny hejtujący oddałby Śląsk Niemcom z tego powodu:

Kolejny uważa kopalnie za nieszczęście dla Polski:

Najlepszym rozwiązaniem: po prostu je zamknąć i zrobić pandemiczne getto na Śląsku, doradza internauta.

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej