Polska

Po służbach medycznych, zaczyna się fala hejtu wobec górników. Powód? Wzrost zakażeń na Górnym Śląsku.

Kopalnia, fot. Telewizja TVS

Ostatni wzrost zakażeń na Śląsku oraz liczne odnotowane przypadki w kopalniach (o czym pisaliśmy tutaj), powodują, że powstają coraz liczniejsze teorie, połączone z wyrazami niechęci, wobec mieszkańców Śląska.

Dyskusję rozpoczął Maciej Bukowski z think-tanku WiseEuropa, który uważa, że pandemia COVID-19 w Polsce dawno by się już skończyła, gdyby nie Ślązacy. Takie kontrowersyjne opinie zamieścił na Twitterze.

Dlatego Bukowski, prezes organizacji i doktor ekonomii, uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłby lockdown Górnego Śląska, czyli odcięcie województwa od reszty Polski z przyczyn epidemiologicznych.

W komentarzach zaczyna się rozkręcać hejt wobec mieszkańców tego regionu oraz górników. W powyższym wpisie widać także sugestię, że Śląsk może roznosić zakażenia po całej Polsce np. także w Warszawie.

Inny komentujący uważa, że przyczyną wzrostu zakażeń w kopalniach może być luźny stosunek do kwestii bezpieczeństwa pracy.

Inny hejtujący oddałby Śląsk Niemcom z tego powodu:

Kolejny uważa kopalnie za nieszczęście dla Polski:

Najlepszym rozwiązaniem: po prostu je zamknąć i zrobić pandemiczne getto na Śląsku, doradza internauta.

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej